webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Obchvat Frýdku-Místku je bez dílčího stavebního povolení

26.7.2017 - [Děti Země]
Ministr dopravy Dan Ťok uznal námitky Dětí Země z roku 2015

Územní řízení pro obchvat Mikulova se pohnulo z místa

26.7.2017 - [Děti Země]
Děti Země: připravujeme se na ústní jednání

Náctiletí dobrovolníci z České republiky a dalších evropských států přijedou kosit bělokarpatské louky

24.7.2017 - Žítková [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do přírodní rezervace Hutě v blízkosti obce Žítková přijede ve dnech 29. 7. – 6. 8. 2017 skupina dobrovolníků ve věku 15 – 20 let, aby se zapojili do tradičního kosení trávy, sušení sena a úklidu luk. Akce je společným projektem organizací INEX – Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX-SDA) a Základního článku Hnutí Brontosaurus Mařatice.

Ministr Ťok do června nepředložil forenzní audit o dálnici D8

24.7.2017 - [Děti Země]
Ani jsme splnění tohoto úkolu sněmovny neočekávaly, říkají Děti Země

Ne)chtěná dálnice

21.7.2017 - [Děti Země]
Rozhovor s předsedou Dětí Země Miroslavem Patrikem o schvalování dálnice D0136 u Přerova, o problémech přípravy dálnic v ČR a o úloze spolků při veřejné kontrole státu a obrany přírody, který vyšel v MFD - Olomoucký kraj (21.07.2017)

Zákaz kožešinových farem prošel senátem!

20.7.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Senát dnes schválil novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání, která navrhuje zákaz kožešinových farem v ČR. Pro podporu zákazu hlasovalo 39 senátorů a senátorek, proti byli 3.

C&A zvyšuje transparentnost svého dodavatelského řetězce

20.7.2017 - Dusseldorf [C&A]
Celosvětový prodejce oděvů C&A dále zvyšuje transparentnost svého dodavatelského řetězce zveřejněním více než 2000 dodavatelských výrobních závodů ze všech 40 zemí původu svých výrobků po celém světě. Seznam je součástí nové zprávy společnosti o udržitelnosti, která je nyní dostupná online.

Blíží se Letní ekologická akademie 2017

17.7.2017 - Praha [Zvonečník]
Letošní ročník Letní ekologické akademie u Divoké Šárky v Praze je již druhý a tentokrát tu nebudou chybět ani zahraniční hosté. Na páteční odpoledne a víkend od 21. července 2017 platforma Zvonečník, MDA a FES připravili fóra k ekologické politice, praktické informace k ekologickému bydlení, výlety a poznávání.

V rezervaci u zubrů a divokých koní bylo poprvé v Česku prokázáno rozmnožování šakala, zachytila jej fotopast i fotograf

17.7.2017 - Praha [Českákrajina]
Česká republika má s definitivní platností nového stálého obyvatele. V rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice bylo poprvé v České republice doloženo rozmnožování šakala obecného. Kojící fenu v minulých dnech zachytila fotopast. Krátce na to v rezervaci nasnímal šakalí štěně fotograf Vojtěch Lukáš, který ve spolupráci se společností Česká krajina dokumentuje projekt návratu velkých kopytníků. V obou případech byla zvířata zachycena na pastvině nedaleko Benátek nad Jizerou.

V rezervaci velkých kopytníků se dnes natáčel televizní Herbář o bylinkách

12.7.2017 - Praha [Česká krajina]
Připravovaná pátá řada pořadu Herbář České televize zavede diváky také do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Herečka Kateřina Winterová, která je jednou z průvodkyň Herbářem, dnes navštívila pastvinu divokých koní a praturů.

90 českých a moravských měst a obcí podporuje ochranu klimatu. Podpoří ji finálně i poslanci? Sněmovna poslala klimatickou dohodu z Paříže do dalšího projednávání

11.7.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Care, Centrum pro dopravu a energetiku, Greenpeace, Glopolis a Klimatická koalice]
Poslanci a poslankyně právě projednali v prvním čtení ratifikaci přelomové dohody o ochraně klimatu z Paříže. Konečně tak prorazili blokádu ze strany poslanců ODS. Nyní jde tedy na stůl sněmovním výborům a poté se vrátí k definitivnímu rozhodnutí o souhlasu s ratifikací na plénu Sněmovny. Dohoda byla za účasti ČR schválena v prosinci 2015 a vešla globálně v platnost v listopadu 2016 [1].

40 světových organizací na ochranu zvířat vyzvalo senátory ke zrušení kožešinových farem v ČR

11.7.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Organizace Svoboda zvířat dnes předala otevřený dopis adresovaný předsedovi Senátu Milanu Štěchovi. Otevřený dopis se obrací na senátory a senátorky s prosbou, aby podpořili novelu, která navrhuje zakázat chov tzv. kožešinových zvířat v ČR. Pod dokument se podepsalo 40 významných organizací na ochranu zvířat z celého světa.

Senoseče 2017 končí: Soutěž o "lajky" pro nejaktivnější dobrovolníky zná své vítěze

11.7.2017 - PRAHA [MŽP ČR a ČZU]
Letošní senoseče jsou u konce. Projekt MŽP a ČZU Senoseč online běží úspěšně už třetím rokem a celkem zachránil před smrtí pod žacími stroji již na 1300 zvířat. Jen letos jich bylo přes 600. Přispěli k tomu významně i dobrovolníci, kterých je v této sezóně na portálu oproti loňsku zaregistrovaných skoro dvojnásobek. MŽP spolu s Českou zemědělskou univerzitou pro ně letos připravilo soutěž. Ta byla tak vyrovnaná, že ocenění získá místo původně plánovaných pěti nejúspěšnějších sedm dobrovolníků. Za své nasazení v terénu dostanou dárkový balíček s tričkem s logem projektu Senoseč online, svítilnou, powerbankou, USB klíčenkou a externím diskem.

V rezervaci velkých kopytníků se narodila dvě zubří mláďata během jediného dne

11.7.2017 - [Česká krajina]
Hned o dva nové přírůstky se během jediného dne rozrostlo stádo zubrů, které se nachází v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, na pastvině nedaleko Benátek nad Jizerou. První mládě přišlo na svět včera večer nebo během noci na dnešek. Druhé pak v průběhu dnešního dopoledne.

Salaš Travičná bude v rukou dobrovolníků z celého světa

10.7.2017 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina zahraničních dobrovolníků přijede již tuto neděli do Tvarožné Lhoty na Slovácku, aby zde pomohli s pracemi v oblíbeném výletním a volnočasovém areálu Salaš Travičná. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, zde pořádá INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA)

Zahraniční dobrovolníci přijedou rekonstruovat Šternberský dvůr

10.7.2017 - Nepomuk [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do obcí Klášter a Nepomuk přijede ve dnech 16. 7. - 29. 7. 2017 skupina zahraničních dobrovolníků, kteří se zapojí do renovace Šternberského dvora. V rámci dobrovolného projektu, který se pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA, se budou podílet na úpravě prostor bývalého šternberského panství.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají v sociálním zemědělství

10.7.2017 - Nová Ves nad Popelkou [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Sociálně-terapeutické Centrum Tábor letos už druhým rokem přivítá skupinu dobrovolníků z celého světa. Ve dnech 14. 7. až 28. 7. 2017 do Nové Vsi nad Popelkou zavítá 12 mladých lidí z Turecka, Itálie, Francie, Běloruska, Portugalska, Španělska, Taiwanu a Korey, aby společnými silami pomohli v hospodářství Nadace Tábor. Projekt je organizován ve spolupráci s českou dobrovolnickou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Konkrétní projekty budou Ústecký kraj odklánět od uhlí. Chybí ale důraz na čisté prostředí. Vládní akční plán pro restrukturalizaci příliš akční není

10.7.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Centrum pro dopravu a energetiku, Greenpeace ČR a Zelený kruh]
Právě vládou schválený, první z akčních plánů pro restrukturalizaci Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje, přináší konkrétní projekty pro odklon Ústeckého (a Karlovarského) kraje od těžby uhlí. Týkají se například podpory vědy a výzkumu či moderního průmyslu. Hnutí DUHA, Greenpeace, Centrum pro dopravu a energetiku a asociace ekologických organizací Zelený kruh schválení vítají a připomínají, že ekologické organizace již před deseti lety takové směřování navrhovaly [1].

Unikátní mapa ukazuje, kam na výlet za netopýry

10.7.2017 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Nová interaktivní mapa České společnosti pro ochranu netopýrů přináší tipy na výlety, kde se lidé mohou přímo na místě dozvědět zajímavosti o tajemných létajících savcích. Do projektu se zatím zapojilo více než 30 turisticky přístupných památek, které netopýrům poskytují úkryty na půdách, ve zdech či sklepích. Pokud některou z nich navštívíte, seznámíte se s netopýry blíže prostřednictvím výkladu průvodců, pracovních listů a dalších aktivit.

Mladí dobrovolníci z Evropy a Asie vyčistí mokřady i uklidí zámecký park

4.7.2017 - Liberec [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Ve dnech 10. 07. 2017 až 23. 07. 2017 se potkají dospívající z Francie, Turecka, Vietnamu, Ruska, Itálie, Španělska a Polska ve Skautském středisku Hanychov, Liberec na mezinárodním dobrovolnickém projektu pořádaném neziskovou organizací Čmelák – Společnost přátel přírody a vedoucími z INEX-SDA. Během následujících 2 týdnů společně pomůžou posekat trávu, sesbírat dříví a celkově revitalizovat přírodní lokality kolem Liberce a mokřady v nedalekém Jablonném.

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!