webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Tykač by za OKD zaplatil státním uhlím. Obchod s ním by mohl ohrozit domovy lidí na Mostecku

24.5.2016 - MOST [Hnutí DUHA]
Podezřelý zájem majitele hnědouhelných dolů v severních Čechách Pavla Tykače o krachující společnost OKD vzbuzuje u Hnutí DUHA celou řadu otázek. Pro kontroverzního finančníka a uhlobarona to může být způsob, jak znovu otevřít uzavřenou debatu o limitech těžby hnědého uhlí na velkolomu Československé armády. Argumentoval by tím, že potřebuje prolomením limitů a bouráním měst a obcí zvýšit zisky hnědouhelných firem, aby mohl financovat neekonomickou těžbu černého uhlí a zachránit práci pro horníky.

8. ročník výstavy Má vlast cestami proměn zahájen

23.5.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Na staroslavném Vyšehradě byl v sobotu 21. května slavnostně zahájen 8. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn.

3. Májovka - umísťovací výstava koček bez domova

23.5.2016 - Praha [Srdcem pro kočky, z.s.]
Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s. pořádá v sobotu dne 28. 5. 2016 od 10 hodin do 17hodin 3. Májovku - umisťovací výstavu koček bez domova ve Spolkovém domě (budova staré kino), K Vidouli 727, Praha 5 - Stodůlky.

Týden dětí s Hurvínkem

23.5.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
U příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi od 1. 6. do 4. 6. 2016 sérii akcí nazvanou Týden dětí s Hurvínkem navazující na oslavy devadesátin nejslavnější české loutky, které v MLK v letošním roce probíhají.

Děti i dospělí míří za netopýry do pražské Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky, na Sedlčansko nebo hrad Točník

23.5.2016 - Praha 1 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Výpravy za tajemnými obyvateli pražských parků pod vedením odborníků z České společnosti pro ochranu netopýrů míří do Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky. Čtyři večerní exkurze pro školy i veřejnost se uskuteční na přelomu května a června, začíná se vždy ve 21 hodin. V rámci jarní série vycházek proběhnou také exkurze pro Gymnázium Sedlčany v Hrachově a pro pražské Gymnázium Jana Keplera na hradě Točníku.

Dvě členské organizace Toulcova dvora získaly certifikát EVVO

23.5.2016 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Certifikátem byly na Toulcově dvoře odměněny hned dvě organizace. Botič o.p.s., jehož posláním je pomocí výchovných, vzdělávacích, volnočasových a kulturních aktivit vést lidi k citlivosti a úctě k přírodě i tradicím, a také sdružení SRAZ, které se zabývá výchovně-vzdělávacími a terapeutickými programy s využitím zvířat pro děti, mládež, dospělé a osoby s postižením.

3. Májovka - umísťovací výstava koček bez domova

23.5.2016 - VRBIČANY [Srdcem pro kočky, z.s.]
Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s. pořádá v sobotu dne 28.5.2016 od 10 hod. do 17hod. 3. Májovku - umisťovací výstavu koček bez domova ve Spolkovém domě (budova staré kino), K Vidouli 727, Praha 5 - Stodůlky. K účasti byly pozvány organizace pečující o opuštěná zvířata, o nový domov se bude ucházet mnoho opuštěných kočiček. Vystavovatelé budou kromě kočiček k adopci nabízet i různé zboží ve svých charitativních obchůdcích. Součástí výstavy bude také veterinární poradna a jako doplňkový program máme připravenou dílničku pro děti.

Smutný trend prudkého nárůstu HIV v ČR pokračuje. ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne v Jihlavě testování zdarma ve své sanitce

20.5.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Statistika k testování na HIV v ČR mluví jasně. Od ledna do března roku 2016 bylo prokázáno 95 nových případů HIV. O rok dříve za stejné období šlo o 64 případů. Rok 2015 byl přitom vůbec nejhorším za celou historii testování v naší zemi. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) proto v pondělí ve své sanitce zaparkované u City par Jihlava nabídne veřejnosti testování na HIV zdarma. Testování se koná v rámci akce Světlo pro AIDS.

Nebezpečný glyfosát opět neschválen. Evropští ministři se podruhé neshodli na prodloužení registrace jedovatého pesticidu

19.5.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministři zemědělství zemí EU se opět nedohodli na prodloužení registrace zdraví nebezpečného a - dle nejnovějších vědeckých studií - pravděpodobně karcinogenního glyfosátu. Už v březnu poprvé odložily státy EU hlasování o návrhu Evropské komise prodloužit registraci o devět let. Mezitím Evropský parlament - stejně jako ekologické organizace, vědci i statisíce Evropanů - doporučil registraci neprodloužit.

Oslavte v přírodě nedělní Mezinárodní den biologické rozmanitosti. Představujeme tipy na výlety do naší divočiny

19.5.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Víkendovým výletem do přírody mohou lidé oslavit svátek její pestrosti a bohatství. Mezinárodní den biologické rozmanitosti letos připadá právě na neděli 22. května. Vyhlásila jej OSN jako připomínku a výzvu k zachování rostlinných a živočišných druhů na Zemi [1]. Letošní rok je věnován trvalé udržitelnosti - vlivu zemědělství, lesnictví, turismu a dalších lidských činností na přírodní systémy.

Navštivte Zoo Brno za vysloužilý spotřebič

19.5.2016 - Brno [ELEKTROWIN a.s.]
Přijďte v sobotu 21. května s vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické zahrady Brno, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén.

Kam o víkendu? Na Výstavu vín do Lednicko-valtického areálu!

19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Charitativní Galerie Ratolest se na konci tohoto týdne bude prezentovat v rámci Výstavy vín Lednicko-valtického areálu v kempu Apollo. Po oba dva dny trvání akce (20. – 21. květen) bude veřejnosti přístupná prodejní výstava.

Projekt příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Jednalo se o pilotní projekt neziskové organizace Ratolest Brno, který byl unikátní zejména propojením svých dvou sociálních služeb. Cílil na zlepšení životní situace rodin v rámci spolupráce se Sociálně aktivizačním programem, s důrazem na individuální podporu jejich dětí díky Nízkoprahovému klubu Pavlač. Rok a půl trvající projekt nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.

Nová pozice ministra zemědělství Jurečky: Chce omezit používání nebezpečného glyfosátu. Spolu s evropskými ministry o něm rozhodne dnes a zítra

18.5.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL) nově oznámil, že ohledně dalšího používání pesticidů obsahujících zdraví nebezpečný a - dle nejnovějších vědeckých studií - pravděpodobně karcinogenní glyfosát "podporuje zkrácení doby registrace a zúžení jeho použití. Ukončit jej nyní by byl velký problém, nemáme bezpečnější náhradu." [1]. Původně přitom ministr prosazoval evropskou registraci na celých příštích patnáct let v původním rozsahu.

Rekordmanem s Energy Centre České Budějovice a Maxim Turbulenc

18.5.2016 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Segway, elektrokoloběžka, elektromobil nebo odrážedlo? Trať o délce 20 metrů s námi zvládne bez emisí absolvovat každý, kdo v pátek 20. nebo v sobotu 21. 5. 2016 přijde na Bambošku do areálu Sportovní haly v Českých Budějovicích.

Pelhřimov: nedostatek koncepce, promarněné dotace

18.5.2016 - PELHŘIMOV [Sdružení příjemců evropských dotací]
V Pelhřimově propásli dotační příležitost. Mají hřiště, jehož povrch nesplňuje podmínky pro mistrovská utkání a potřebuje modernizovat. Zastupitelé ovšem místo cílevědomého postupu k získání dotace, ponechali věc náhodě a zpětně se dohadují o důvodech, které je k tomu vedly. Přitom stačilo jediné: věnovat dotacím tolik pozornosti jako například školství.

Na terezínská pole přijedou posily z celého světa

17.5.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
ČESKÉ KOPISTY (17. května 2016) – Camphillská komunita letos opět přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 22. 5. – 3. 6. 2015 do Českých Kopist zavítá deset nadšenců z Korejské republiky, Vietnamu, Ruska, Makedonie, Španělska, Francie a Irska, kteří pomohou Svobodnému statku na soutoku. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Ministerstvo kultury uvolnilo 50,5 milionu na výstavbu muzejní expozice „Naši Němci“ v Ústí nad Labem

17.5.2016 - PRAHA [Collegium Bohemicum]
Ministerstvo kultury dnes oznámilo, že registrovalo investiční akci obecně prospěšné společnosti Collegium Bohemicum na výstavbu muzejní expozice „Naši Němci“ v Ústí nad Labem. Expozice existuje zatím ve formě 3D modelů, které jsou od začátku roku 2013 průběžně prezentovány odborné i široké, české i zahraniční veřejnosti. Až díky schválené investici ve výši 50,5 mil Kč ale Collegium Bohemicum může stálou expozici o rozloze více než 1,500 m2 postavit. V Ústí nad Labem tak vznikne rozsáhlé muzeum evropského významu a důležitý příspěvek ke zpracování evropské historie

Muzejní noc v Chrudimi letos nabídne umění bez hranic

16.5.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
V pátek 27. května 2016 se v Chrudimi již po dvanácté uskuteční tradiční Muzejní noc, letos s podtitulem „Umění bez hranic“. Společná akce všech tří chrudimských muzeí, Muzea loutkářských kultur, Muzea barokních soch a Regionálního muzea v Chrudimi navazuje na městský projekt „Chrudim sobě 2016 – Umění a zábava“ a nabídne návštěvníkům volný vstup do všech expozic, soutěžní kvíz a bohatý doprovodný program.

Posuzování vlivů obchvatu Okříšek na přírodu začne znovu

16.5.2016 - [Děti Země]
Kraj Vysočina požádal o ukončení posuzování své varianty

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!