webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Krajský úřad podruhé odmítl obnovit stavební řízení pro D8

19.9.2018 - [Děti Země]
Máme podezření na úmyslný trestný čin, říkají Děti Země

Ředitelství silnic a dálnic podepsalo s Dětmi Země dohodu v rámci modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice

18.9.2018 - [Děti Země]
Společná tisková zpráva ŘSD ČR a Dětí Země.

Den čisté mobility 20. 9. 2018

17.9.2018 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Informace, zkušební jízdy, nové výzvy, hry a soutěže. To je Den čisté mobility, který již třetím rokem v Českých Budějovicích 20. září organizuje poradenské středisko Energy Centre České Budějovice.

Nejmladší účastník Celosvětového úklidového dne byl z České republiky

17.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Celá planeta byla uplynulou sobotu 15. září zasažena úklidovou vlnou, při které se 13 milionů lidí ze 144 zemí připojilo k největší mírové občanské akci v dějinách. Světový úklid začal na Fidži a po 24 hodinách skončil na americké Samoi.

Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívila předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová

14.9.2018 - Praha [Česká krajina]
Špičky české vědy se dnes po celý den seznamovaly s výsledky ochranářského a výzkumného projektu spojeného s návratem velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Rezervaci divokých koní, zubrů a zpětně šlechtěných praturů navštívila předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová a další členové vedení této prestižní vědecké instituce.

Nejen uklízením živ jest člověk...

13.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Již tuto sobotu - 15. září proběhne velký celosvětový úklid, při kterém dobrovolníci ve 155-ti zemích uklidí nepořádek z přírody, pláží, lesů, řek i obcí a měst… V České republice se bude uklízet na více jak 450-ti místech a kromě samotného uklízení chystají organizátoři i řadu doprovodných programů a soutěží.

Sledujte Celosvětový úklidový den on-line!

13.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
V sobotu 15. září celou naší planetu zasáhne zelená vlna úklidů. Bude se jednat o největší dobrovolnickou akci v dějinách lidstva, kterou budete mít možnost on-line sledovat díky 24 hodinovému živé vysílání.

Veletrhy Ecomondo a Key Energy

13.9.2018 - [IEG - Italian Exhibition Group]
Italsko - česká obchodní komora Vás zve na 22. ročník mezinárodních veletrhů Ecomondo/Key Energy 2018,který se uskuteční v 6.-9. listopadu 2018 v Rimini, Itálie.

Veletrhy Ecomondo a Key Energy jsou mezinárodními veletrhy zaměřeny na zelenou ekonomiku a opětovné využití materiálů a surovin a solární energii.

Blokování stavby dálnic? Život křečka a člověka má stejnou hodnotu, tvrdí ekolog

12.9.2018 - [Děti Země]
Rozhovor DVTV s předsedou Dětí Země o činnosti, o dálnicích, o ekoteroristech v ČR apod. (12.09.2018, 15 minut).

Zdraví člověka, nebo ochrana přírody? V Rozstřelu odpovídal šéf Dětí Země

12.9.2018 - [Děti Země]
Rozhovor TV IDNES s předsedou Dětí Země o činnosti, o dálnicích, o ekoteroristech v ČR apod. (12.09.2018, 14 minut).

Dobrovolníci zjistí pro projekt ZÁLOHUJME, kolik PET lahví se povaluje v přírodě

12.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Karlovarské minerální vody (KMV) zahajují spolupráci s celostátní úklidovou akcí „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ a s pomocí do ní zapojených dobrovolníků v sobotu 15. září při Celosvětovém úklidovém dni zmapují, jaký podíl mezi volně pohozenými odpadky (tzv. littering) tvoří použité PET lahve. Výsledky napoví, jaké množství cenného materiálu nezodpovědní spotřebitelé odhodí bez možnosti jej recyklovat a dále využít, a pomohou pracovní skupině ZÁLOHUJME při výpočtech ekonomické efektivity možného zavedení depozitního systému na PET lahve v ČR.

Výzva účastníků Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových k odstranění zbývajících ekologických škod po okupační Sovětské armádě

12.9.2018 - Bobrovec - Západní Tatry [Společnost pro trvale udržitelný život]
Tisková zpráva Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ/ČR ) a Spoločnosti pre trvalo udržateľný život (STUŽ/SR) ze dne 11. 9. 2018
Okupanti tu zanechali tikající bombu

Naše společnosti (STUŽ Česká republika a STUŽ Slovenská republika) zorganizovaly ve dnech 7. až 9. září 2018 v obci Bobrovec v Západních Tatrách již své 24. setkání u příležitosti Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových.
Hlavním letošním tématem tohoto setkání bylo sté výročí vzniku společného státu a spolu-práce obou zemí při ochraně přírody a krajiny. Při této příležitosti si účastníci také připomně-li 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa a následnou přes dvě deseti-letí trvající sovětskou okupaci. Ta přinesla nejen ztráty na životech, hospodářskou újmu a úpadek kulturní a mravní, ale i enormní poškození životního prostředí. A jelikož jsou tyto ško-dy a rizika z nich vycházející stále aktuální, vyzývají účastníci 24. Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových vlády České a Slovenské republiky k odstranění zbývajících ekologických škod po okupační Sovětské armádě.
Text výzvy „Výzva účastníků Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových k odstranění zbývají-cích ekologických škod po okupační Sovětské armádě“ je přílohou této tiskové zprávy.

Kontakt pro média:
Pavel Šremer – tel.: +420 732966595; e-mail: sremer@seznam.cz
Mikuláš Huba – tel.: +421 904007782; e-mail: mikulas.huba2@gmail.com

VÝZVA PRO VŠECHNY, KDO CHTĚJÍ „NAKOPNOUT“ PROMĚNU VEŘEJNÉHO PROSTORU (NEJEN) VE SVÉM MĚSTĚ

12.9.2018 - Praha [Nadace Proměny Karla Komárka]
Aktivním lidem, kteří se u nás zasazují o kultivaci veřejného prostoru, se nabízí nová příležitost, jak mohou své představy posunout blíž skutečnosti. Nadace Proměny Karla Komárka adresuje výzvu Proměň své město občanským iniciativám z celé České republiky a s ní i možnost získat grant do výše 100 tisíc korun a odbornou podporu. Nemusí jít přitom jen o fyzickou proměnu či oživení nějakého místa. Výzva cílí také na zlepšování procesů spojených s tvorbou veřejných prostranství, popularizaci souvisejících témat nebo osvětu. Zástupci iniciativ mohou své žádosti podávat do konce října.

Výzkum ve východních Čechách se zaměřil na vodní režim v lesích

11.9.2018 - Strnady [VÚLHM, v.v.i.]
Lesy mají mnoho životodárných schopností. Kromě toho, že jsou bohatou zásobárnou kyslíku, udržují vláhu. Působí jako štít proti větru a snižují teplotní extrémy. Rovnoměrnější rozdělení srážek spolu s vysokou schopností infiltrace a absorpce humusového půdního horizontu a mechového patra snižuje extrémní odtoky z lesních povodí a tím zabraňuje vzniku povodní. Lesy umí přeměnit srážkovou vodu na zásobu vody podzemní.

Padne 12 000 let starý prales v Německu kvůli uhlí? Hnutí DUHA vyjadřuje podporu občanským protestům

6.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Dnes padl pod motorovými pilami první strom z posledního zbytku mimořádně cenného německého pralesa Hambacher Forst poblíž Kolína nad Rýnem. Na zítra se chystají veliké občanské protestní akce [1]. Firma RWE chce totiž vytěžit hnědé uhlí nacházející se 550 metrů pod povrchem lesní půdy.

Už zítra začnou noví dobrovolníci poznávat zblízka život velkých šelem. V Ralsku se uskuteční první z letošních školení vlčích a rysích hlídek

6.9.2018 - STRÁŽ POD RALSKEM [Hnutí DUHA]
Zítra začne první z úvodních seminářů pro vzdělávání nových dobrovolníků Vlčích a Rysích hlídek. Uskuteční se ve Stráži pod Ralskem, v místech trvalého výskytu vlčí smečky - i neobvyklé nory. Hnutí DUHA ve spolupráci s regionálními odbornými partnery tak odstartuje už 19. sezónu hlídek. Na nové zájemce čeká celkem devět takových akcí po celé ČR od Šumavy až po Beskydy, soustředěných do míst výskytu velkých šelem. Loni se hlídek zúčastnilo skoro tři sta dobrovolníků a zájem o ně narůstá.

Prada terčem organizací na ochranu zvířat z celého světa kvůli používání kožešin

6.9.2018 - Praha [Svoboda zvířat]
Napříč planetou probíhají týdny módy, Aliance za módu bez kožešin vyzývá Pradu, aby se zřekla kožešin.

Děti Země stáhly rozklad proti povolení dálnice D1106-1

6.9.2018 - [Děti Země]
K zahájení výstavby 2. října už chybí jen rozhodnutí ministra Ťoka.

Nechá vláda zkrachovat potravinové banky?

5.9.2018 - PRAHA [CEMC]
Od ledna letošního roku platí novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích ukládající povinnost řetězcům neprodané potraviny vhodné ke spotřebě nabídnout potravinovým bankám. Byť objem darovaných potravin od řetězců vzrost o 30 %, co zůstává nedořešeno, je financování provozu potravinových bank balancujících na hraně uzavření provozu.

Plasty – zkáza nebo výzva pro budoucnost?

5.9.2018 - [CEMC]
Od poloviny minulého století se naše společnost stala závislá na plastech. Náhrada přírodních materiálů způsobila revoluci a umožnila nám dosáhnout dříve nepředstavitelných možností. Plasty nám sice usnadňují každodenní život, ale jejich přínosy doprovází i negativní vlivy na životní prostředí a lidské zdraví. Celosvětová spotřeba plastů a plastových obalů se stává neúnosnou a neudržitelnou. Téma plastů zazní na konferenci Předcházení vzniku odpadů (dále PVO) ve dne 21. 9. 2018 v Praze.


Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!