webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Cesta kolem Světa – naučná stezka jakou Svět neviděl

30.9.2016 - TŘEBOŇ [NET4GAS a ČSOP]
Český svaz ochránců přírody (ČSOP) dnes slavnostně otevřel obnovenou Cestu kolem Světa. Tato naučná stezka je sice tradiční svou trasou, nikoli však svým pojetím. Celkem 17 tabulí, které na dvanáctikilometrové trase kolem rybníka Svět na Třeboňsku uvidíte, vás, a hlavně děti, jistě zaujme. Místo desítek řádků často nudného textu, složitých nákresů a čistě informativních fotek zde najdete vtipné, barevné a inspirativní tabule, které mají za cíl vás nejen poučit, ale také pobavit. Cestou kolem Světa se budete moci nechat inspirovat řadou her, testů a námětů, které lze zkusit přímo zde, v přírodě. Svět se mění a s ním se mění i náš pohled na naučné stezky! Tato stezka je již pátou lokalitou v Jihočeském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem sedmdesátou sedmou v ČR.

Dobrovolníci z celého světa pomáhali napříč Českem

30.9.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) uzavřelo svou již 26. letní dobrovolnickou sezonu. Dobrovolníky vysílá do zahraničí a své poslání podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu naplňuje i v Česku. Prostřednictvím 2-3 týdenních mezinárodních dobrovolnických projektů, tzv. workcampů. Letos se jich v celkem 32 lokalitách po celé zemi uskutečnilo 35. A uspořádat dobrovolnický projekt může takřka kdokoli. V těchto dnech se mohou zájemci hlásit na bezplatné školení „Zrealizuj workcamp ve svém městě“.

Další výhra Dětí Země v právní bitvě o spalovnu v Chotíkově

30.9.2016 - [Děti Země]
Třetí stavební povolení zrušeno, třetí žaloba proti územnímu rozhodnutí podána

Lesy plní řadu důležitých funkcí. K jejich zachování přispívá i věda

29.9.2016 - Strnady [VÚLHM]
Jak předcházet stresům ze sucha, chřadnutí a rozpadu smrkových porostů, které dřeviny jsou vhodné pro zalesňování, jaké jsou aspekty přirozené obnovy smrkového lesa ve vyšších polohách? Na tyto a další palčivé otázky, související s měnícími se podmínkami prostředí, se snaží odpovědět současný lesnický výzkum.

TZ výstava Před zimním spánkem

27.9.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
V týdnu od 3. do 9. října připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Před zimním spánkem, na které každý den mezi 9–18 hodinou uvidíte, jak se zvířata chystají na zimu a co všechno musí udělat, aby ji přežila.

Notifikace bude, obnovitelné zdroje se dočkají standardního podnikatelského prostředí

27.9.2016 - PRAHA [Komora OZE]
Posuzování podpory pro obnovitelné zdroje pokračuje pozitivně. Věcně je proces u konce. Zdržení, způsobené procedurálními a technickými náležitostmi není podstatné, očekáváme, že Evropská komise podporu potvrdí v říjnu a poté bude Energetickým regulačním úřadem vypsána.

Téma PALMOVÝ OLEJ hned tak neutichne!

27.9.2016 - PRAHA [Toulcův dvůr]
Nejen z důvodu ekologického ale také proto, že má velký vliv na naše zdraví. Učitelé základních a středních škol, přijďte se o něm dovědět více na naše setkání s tématem PALMOVÝ OLEJ – DOBRÝ SLUHA NEBO ZLÝ PÁN?, které se bude konat ve čtvrtek 10. listopadu na Toulcově dvoře, středisku ekologické výchovy v Praze.

Referendum o poloze nádraží v Brně

26.9.2016 - BRNO [Děti Země]
Článek předsedy Dětí Země Miroslava Patrika o místním referendu, které proběhne ve dnech 7. až 8. října 2016, a který vyšel v novinách Obzor - 14deník OSŽ (26.09.2016). Děti Země konání referenda podporují.

Výtvarná soutěž NET4GAS Blíž k přírodě: Stovka předškoláků a školáků opět vyrazila do přírody

26.9.2016 - PRAHA [NET4GAS a ČSOP]
Autoři vítězných obrázků již pátého ročníku soutěže „Maluj a buď Blíž přírodě“ si spolu se svou třídou zpříjemnili poslední dny nebo začátek školního roku. Strávili den v přírodě s průvodcem a navštívili záchrannou stanici pro zraněné živočichy. Vedle cen, které se hodí do přírody, a předplatného časopisu Naše příroda pro vítěze, si tak stovka dětí odnesla nejen zážitky z výletu, ale i mnoho užitečných informací. Například jak postupovat při nalezení zraněného zvířete v přírodě. Organizátorem soutěže je společnost NET4GAS ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP).

Nová studie: Třetinu veškeré elektřiny v ČR si budou moci vyrábět lidé sami

26.9.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
V České republice by již za 14 let mohly vyrábět elektřinu z vlastních obnovitelných zdrojů dva miliony lidí a v roce 2050 již každý druhý obyvatel. Pokrýt by tak samovýrobci mohli třetinu naší celkové spotřeby elektrické energie. Vyplývá to z dnes vydané studie [1], kterou zpracovala nezávislá nizozemská výzkumná a konzultační společnost Delf CE. Podle studie však musí být odstraněny překážky, které brání rozvoji zdrojů v majetku domácností, energetických družstev, malých podniků a veřejných institucí.

Vlčí a Rysí hlídky se rozrůstají: Letos se poprvé uskuteční osm odborných školení po celé ČR. První začíná dnes ve středních Čechách

23.9.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zájemců o Vlčí a Rysí hlídky Hnutí DUHA přibývá po celé zemi. Ekologická organizace pro ně během podzimu připravila osm úvodních odborných školení v pěti oblastech ČR. První z nich, ve středočeské obci Příbohy, začíná dnes. Zahájí už sedmnáctou sezónu Vlčích a Rysích hlídek, které chrání velké šelmy a mapují jejich výskyt.

TESSEA v novém

23.9.2016 - PRAHA [TESSEA ČR, z.s.]
Hlavním cílem nového projektu je budovat kapacitu Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA a podporovat její členské nestátní neziskové organizace za účelem posílení sociálního začleňování znevýhodněných skupin prostřednictvím sociálního podnikání. Jednotlivé aktivity jsou zaměřeny na budování a profesionalizaci sociálního podnikání, včetně jejich vzájemného propojování členů z řad NNO.

Dalších 13 nadaných studentů bude studovat na prestižních univerzitách v zahraničí

23.9.2016 - PRAHA [http://www.bakalafoundation.org/upload/docs/press/2016_9_21_tz_scholarship_udelena-stipendia.pdf]
Nadace Bakala Foundation v letošním roce rozdělila dalších 5 milionů korun mladým talentům s ambicí studovat na předních zahraničních univerzitách. Stipendia uděluje nadace v rámci programu Scholarship již sedmým rokem a letošní ročník opět potvrdil enormní zájem studentů. Z celkem 218 zájemců jich 22 postoupilo k pohovorům před odbornou hodnoticí komisi. Ta nakonec rozhodla o udělení 13 stipendií. V rámci programu Scholarship nadace poskytla finanční pomoc při studiu již 113 studentům z České republiky, celková částka, kterou manželé Bakalovi doposud podpořili talentované studenty z ČR při studiu v zahraničí, činí téměř 100 milionů korun.

Časopis Sedmá generace slaví 25 let. Na sobotním narozeninovém festivalu v Brně vás čeká hudba, výstavy, diskuse i promítání dokumentů

22.9.2016 - BRNO [Hnutí DUHA]
Společensko-ekologický dvouměsíčník Sedmá generace, který vydává Hnutí DUHA, oslavuje 25 let od svého založení. Při této příležitosti pořádá redakce v sobotu 24. září v Brně od poledne až do půlnoci narozeninový festival s pestrým programem - hudbou, výstavami, diskusemi či promítáním dokumentů. Více informací o programu včetně časového harmonogramu a vstupenek najdete na webu Sedmé generace http://sedmagenerace.cz/text/detail/narozeniny25. Videogratulace k narozeninám od Václava Bělohradského, Aleše Máchala, Ľubici Lacinové, Nadi Johanisové, Anny Ploškové, Romana Černíka, Matěje Stropnického a dalších můžete zhlédnout tady http://sedmagenerace.cz/text/detail/videoanketa-25-let-sedme-generace.

Na semináři ve Viničním domku byla pokřtěna nová kniha o významných stromech

22.9.2016 - Praha 3 [Agentura Koniklec, o. p. s.]
V úterý 20. 9. 2016 proběhl veViničním domku v pražských Modřanech seminář nazvaný Významné stromy – důležitá součást veřejného prostoru.

Amatérští fotografové pražských stromů převzali ocenění

22.9.2016 - Praha 3 [Agentura Koniklec, o. p. s.]
V úterý 20. 9. 2016 bylo ve Viničním domku v pražských Modřanech živo. Výherci 3. ročníku fotografické soutěže na téma Pražské stromy tady převzali své odměny. Zvítězil snímek zajímavého buku z obory Hvězda.

Vláda doporučila ratifikaci Pařížské klimatické dohody - komentář Hnutí DUHA

21.9.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda právě navrhla ratifikaci přelomové dohody z Paříže, kde se loni v prosinci státy světa shodly, že postupně ukončí závislost na fosilních palivech a provedou opatření pro zastavení růstu teploty Země na relativně bezpečné úrovni [1]. Vláda doporučila poslancům, senátorům i prezitentovi republiky dohodu odsouhlasit.

Muzeum připravilo na Den seniorů setkání s loutkohereckou legendou

20.9.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
V sobotu 1. října 2016 připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi u příležitosti Mezinárodního dne seniorů program plný aktivní zábavy. Vedle projekce vzácných archivních filmů nebo komentované prohlídky expozice MLK se návštěvníci budou moci setkat s loutkohereckou legendou, panem Bohuslavem „Bójou“ Šulcem.

Přijďte si poslechnout netopýry do Stromovky a Milíčovského lesa

20.9.2016 - Praha 2 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Česká společnost pro ochranu netopýrů a Lesy hl. města Prahy zvou na sérii čtyř podzimních exkurzí „Za pražskými netopýry“. Setkání s tajuplnými nočními letci proběhnou pod vedením zkušených lektorů z ČESON v Milíčovském lese v termínech 21. a 29. září a ve Stromovce 22. září a 4. října 2016. Začíná se vždy v 18:00 hod.

MŽP dalo megalomanskému jezu u Děčína absurdně třetí šanci

20.9.2016 - [Děti Země]
Děti Země: vrácení dokumentace EIA považujeme za předvolební tah hnutí ANO

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!