webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Umisťovací výstava koček bez domova na Mělníku

20.4.2017 - Praha [Kočičí domov Sluníčko, z.s.]
Kočičí domov Sluníčko z.s. a Mělnický spolek ochránců zvířat Vás srdečně zve na Umisťovací výstavu chlupáčů bez domova, aneb chtění - nechtění mazlíčci. Akce se koná v sobotu 22. dubna od 10:00 do 17:00 v prostorách ISŠT Mělník.

Den Země - Pomozte uklidit pěší stezky kolem Radbuzy

20.4.2017 - Plzeň [Nová Akropolis]
Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s Městskou částí 3 a 2 a firmou Čistá Plzeň pořádá ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“

Den Země - Ukliďme okolí Liberecké přehrady

20.4.2017 - Liberec [Nová Akropolis]
Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!" Akceprobíhá ve spolupráci se Statutárním městem Liberec.

ČR má mít víc území pro divokou přírodu. Vláda právě schválila strategii země do roku 2030, aktuální dění však jde opačným směrem

19.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Podle právě vládou schváleného "Strategického rámce Česká republika 2030", který nastavuje vizi rozvoje země do roku 2030 (a mají z něj vycházet dílčí státní koncepce a vládou předkládané zákony), je strategií země pro příští období také výrazné zlepšení životního prostředí, zdraví lidí, ochrany přírody a nastartování moderních inovací v ekonomice. Součástí strategického rámce je také posílení účasti občanů na rozhodování. Současné události však vypovídají o směřování státu opačným směrem.

ČEZ by s Elektrárnou Počerady zahodil smlouvu na uhlí za sto miliard. Prodej je ekonomicky nevýhodný, píší lékaři, vědci a další osobnosti vládě

19.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Skutečná ekonomika pojednávaného prodeje elektrárny ČEZ Počerady finančníkovi a uhlobaronovi Pavlu Tykačovi je pro stát, společnost i ČEZ samotný silně nepříznivá. Upozorňují na to vládu lékaři, vědci, významné osobnosti veřejného života, místní politici a ekologické organizace a žádají ji otevřeným dopisem, aby se proti prodeji postavila [1], podobně jako se již ozvali menšinový akcionáři [2].

Kurz Záhada člověka

19.4.2017 - Liberec [Nová Akropolis]
Nová Akropolis pořádá ve čtvrtek 20. 04. 2017 v 17 hodin první přednášku kurzu filozofie a psychologie "Záhada člověka" ve svém sídle v Liberci, Jablonecká 16.

Umisťovací výstava koček bez domova na Mělníku

19.4.2017 - MĚLNÍK [Kočičí domov Sluníčko, z.s.]
Kočičí domov Sluníčko z.s. a Mělnický spolek ochránců zvířat Vás srdečně zve na Umisťovací výstavu chlupáčů bez domova, aneb chtění - nechtění mazlíčci. Akce se koná v sobotu 22. dubna od 10:00 do 17:00 v prostorách ISŠT Mělník.

Den Země připomíná, že starat se o prostředí, ve kterém žijeme, má smysl

19.4.2017 - Praha [Toulcův dvůr]
Svátek Dne Země byla původně aktivita, která vznikla nejen jako zamýšlený ekologický svátek, ale také jako určitý happening proti válce ve Vietnamu. Dnes si jím však připomínáme především pravé ekologické hodnoty a ne jinak tomu bude i v pátek 21. dubna ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze.

Divocí koně z Milovic jsou hvězdami na YouTube. Video má už přes milion zhlédnutí

19.4.2017 - Praha [Česká krajina]
Obrovskou sledovanost na internetových stránkách YouTube mají dokumenty věnované divokým koním z Milovic, jejichž autorem je místní filmař Jaroslav Kolčava. Především snímek Koně z Exmooru zachraňují české stepi, který má na YouTube již přes jeden milion a dvě stě tisíc zhlédnutí. Více než sto osmdesát tisíc zhlédnutí zaznamenalo také další video Jaroslava Kolčavy, věnované námluvám divokých koní.

Rozvod! A co na to děti?

19.4.2017 - České Budějovice [Econnect/THEIA - krizové centrum o.p.s.]
THEIA – krizové centrum o.p.s. spolu s Krizovým centrem pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z. ú. se při své práci pravidelně setkávají s rozvodovou problematikou. Z pohledu klientů se mnohdy jedná o spory, v jejichž centru krom dospělých aktérů stojí děti. Vše se jich velmi úzce dotýká a mění jejich život a budoucnost. Mají dnes děti možnost se k těmto otázkám vyjádřit? Jaká je praxe organizací a institucí? Co na to říká legislativa? Na tyto a další otázky odpoví na odborné konferenci její účastníci.

TZ Středoškolská odborná činnost

18.4.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s Národním institutem pro další vzdělávání pořádají v pondělí 24. dubna od 9 hodin krajské kolo již 39. ročníku SOČ – Středoškolské odborné činnosti.

Pomozte uklidit Velký háj. Je Den Země!

18.4.2017 - Praha 2 [Nová Akropolis]
Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s MČ Praha 4 vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“

Festival Ekologické dny Olomouc letos o manipulaci

18.4.2017 - Horka nad Moravou, Olomouc [Sluňákov, centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.]
Od pátku do neděle proběhnou besedy s našimi významnými osobnostmi veřejného života a popularizace vědy. Festivalové téma besed bude letos manipulace v přírodě, krajině a společnosti. Diskutovat s lidmi přijedou psychiatr Cyril Höschl, filosofové Václav Bělohradský a Zdeněk Kratochvíl, biologové Stanislav Komárek, Jan Zrzavý, David Storch, sociolog Pavel Barša, známý historik a autor Toulek Českou minulostí Petr Hora Hořejš a s nimi další neméně přitažliví hosté. Lidé se dozvědí informace například o případu Šumava, o tom jak se dělá evoluce, o big datech v počítačových sítích, konspiračních teoriích, trumpotách s postpravdou a o manipulacích s historií, v ekosystémech, v médiích, v lékařství (placebo), architektuře, …

Přijeďte poznat přírodu lužního lesa na den Země na Valech

14.4.2017 - Mikulčice [Hnutí Brontosaurus]
Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země v Mikulčicích. Tato akce se uskuteční v rámci 21. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 22. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.

VŠCHT otevírá brány zájemcům o celoživotní vzdělávání v oboru oběhového hospodářství

14.4.2017 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.]
Oběhové hospodářství je trendem, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje Evropské unie. Adaptace průmyslu a obchodu na globální výzvy, které přináší např. změna klimatu je výzvou pro malé a střední podnikatele stejně tak jako pro nadnárodní společnosti. Mnohé firmy již principy oběhového hospodářství uvádí jako prioritní pilíře rozvoje. Ale co skutečně oběhové hospodářství znamená a jaké příležitosti přináší těm, kteří jeho potenciál začnou vnímat mezi prvními? Jak nastavit nové business modely tak, aby byly udržitelné, v souladu s legislativou a zároveň inovativní? Kurz přináší účastníkům nejnovější informace z oblasti, která vytváří nové příležitosti pro rozvoj firem i společnosti jako takové.

V Rumunsku stejně jako v severních Čechách: Proměna uhelných regionů na startu. Pozitivní plány však podkopává handlování s zhelnými elektrárnami, jako jsou Počerady

13.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a CEE Bankwatch Network]
Tak jako Podkrušnohoří a řada evropských regionů od západního Španělska po východní Polsko, tak i Rumunsko řeší útlum těžby uhlí a proměnu tradičních uhelných regionů. Regionální politici, zástupců energetické firmy Complexului Energetic Oltenia, hornické odbory a ekologické organizace hledali ve městě Targu Jiu shodu na dalším rozvoji rumunské župy Gorj. Nachází se tu deset hnědouhelných dolů a dvě uhelné elektrárny. Podobně jako jiné regiony, jejichž ekonomika po řadu desetiletí stála na těžbě uhlí, musí i zde najít novou budoucnost. Účastníci setkání, kteří dlouhodobě stojí proti sobě ve sporech o uhelnou energetiku, chtějí nyní vytvářet ekonomickou alternativu k těžbě [1].

Cestu do rezervace divokých koní v Milovicích je nejlepší spojit s návštěvou Mirakula

13.4.2017 - Praha [Česká krajina]
Desítky tisíc návštěvníků si přijely prohlédnout rezervaci divokých koní v Milovicích od doby, kdy přede dvěma roky vznikla v části bývalého vojenského prostoru. Pastvinu lemovanou ohradníkem mohou zájemci klidnou procházkou obejít za přibližně čtyřicet minut po stezce, která vede po jejím obvodu. Odtud mohou vždy divoké koně a pratury, kteří tuto část rezervace obývají, v některé části pastviny zahlédnout.

Výchovné zásahy zvyšují odolnost a stabilitu chřadnoucích smrkových mlazin

12.4.2017 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Výchovné zásahy ve smrkových mlazinách v oblastech současného chronického chřadnutí smrku považují odborníci na pěstování lesa za více, než vhodné. Vyplývá to z jejich šetření v lesích severní Moravy, tedy v místech, kde chřadnou smrky všech věkových tříd bez ohledu na způsob jejich založení (přirozenou nebo umělou obnovou).

Výstava žáby, žabky, žabičky... a pulci

11.4.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
V týdnu od 24. do 30. dubna připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Žáby, žabky, žabičky… a pulci, na které každý den mezi 9. a 18. hodinou uvidíte spoustu vystavených žabích druhů a zajímavostí ze života žab.

ČEZ je v Evropě na předposledním místě. Polovinu elektřiny vyrábí z uhlí. Navzdory plánu na uzavírání běží uhelné elektrárny dál. Prvním kandidátem na uzavření je elektrárna Počerady

11.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
V "ligové" tabulce čtrnácti největších evropských elektrárenských společností, uspořádané podle stupně připravenosti na přechod k nízkouhlíkové energetice, obsadil ČEZ velmi nelichotivé předposlední místo [1]. Žebříček sestavuje konzultační společnost CDP, aby zhodnotila, jak jsou energetické firmy schopny přispět k potřebnému snížení emisí skleníkových plynů. ČEZ se umístil na konci kvůli velkému podílu uhelných elektráren ve svém portfoliu.

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!