webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Větrná energetika: Nejméně 2 426 trvalých pracovních míst již v příští dekádě. Potenciál zaměstnanosti ve větrné energetice spočetla první česká studie, rozvíjet jej chce i Hornicko-geologická fakulta VŠB

30.8.2016 - PRAHA/OSTRAVA [Hnutí DUHA, Česká společnost pro větrnou energii, Hornicko-geologická fakulta VŠB, Komora OZE a Odborový svaz ECHO]
Minimálně 2 426 trvalých pracovních míst v roce 2030 a 5 583 v roce 2050 - tolik může v ČR zajišťovat větrná energetika, pokud stát obnoví přiměřenou podporu pro obecní a občanské větrné elektrárny a podpoří průmysl vyrábějící čisté technologie. Představuje to jen o něco méně zaměstnanců, než poskytuje naše pivovarnictví.

Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

29.8.2016 - PRAHA [Junák - český skaut]
Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Skauti a skautky z celé republiky v září pořádají náborové akce pro veřejnost - na děti čekají dobrodružství v podobě her, soutěží, netradičních sportů, otevřených kluboven nebo výletů do přírody.

Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

28.8.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Skauti a skautky z celé republiky v září pořádají náborové akce pro veřejnost – na děti čekají dobrodružství v podobě her, soutěží či netradičních sportů, otevřených kluboven nebo výletů do přírody.

Za výstavbu spalovny v Chotíkově pokuta 50 tisíc korun

26.8.2016 - BRNO [Děti Země]
Společnost Plzeňská teplárenská ve své honbě za rychlé spuštění spalovny komunálních odpadů v Chotíkově už nejméně dvakrát porušila zákon. Loni v květnu nevyřídila žádost Dětí Země poslat údaje o konzervaci spalovny, takže Krajský soud v Plzni ji v říjnu 2015 přikázal žádost vyřídit a zaplatit Dětem Země 12,2 tisíc korun.

Asociace ICT přináší rešerši odborných časopisů

26.8.2016 - PRAHA [Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s.]
Každý profesionál potřebuje přehled o aktuálním dění na odborné scéně. Ne vždy je čas vše sledovat. Právě proto přináší Asociace za lepší ICT řešení pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů.

S následky italského zemětřesení se bojovalo celou noc

25.8.2016 - ARQUATA [Charita ČR]
Dobrovolníci z Charity i církve v současné době poskytují jídlo záchranářům i lidem zasaženým středečním zemětřesením.

Charita pomáhá obětem zemětřesení v Itálii

25.8.2016 - PRAHA [Charita ČR]
Silné zemětřesení zasáhlo v noci na 24. srpna ve střední Itálii. Neštěstí si kromě materiálních škod vyžádalo přes 240 lidských životů. Záchranáři a policie stále hledají zavalené. Dobrovolníci, řeholníci a biskupové pomáhají Charitě Itálie rozdávat jídlo a další humanitární pomoc. Solidaritu s obětmi vyjádřili představitelé české římskokatolické církve. Charita ČR uvolnila finanční pomoc z krizového fondu.

TZ Festival vědy očekává až 15tisícovou návštěvu

24.8.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Festival vědy, který se uskuteční ve středu 7. září 2016 na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích, má v letošním roce velké ambice. Organizátoři chtějí překonat magickou hranici 15 000 návštěvníků a zažehnout v nich zájem o techniku a přírodní vědy. Pro účastníky akce bude připraveno více než 70 interaktivních a zábavných expozic a 7 populárně naučných přednášek. Téma festivalu „BOJUJEME S VIRY“ připomíná nedožité 80. narozeniny profesora Antonína Holého, který patřil mezi nejznámější a nejuznávanější české vědce mezi laickou i odbornou veřejností.

Evropská komise potvrdila podporu pro nové místní bioplynové stanice a nové malé vodní elektrárny - ERÚ může vypsat podporu

24.8.2016 - PRAHA [Komora OZE]
Podpora pro nové místní odpadové bioplynové stanice a nové malé vodní elektrárny může být vypsána. Evropská komise tuto podporu schválila v právě vydaném notifikačního rozhodnutí, které potvrzuje soulad podpory s evropskými pravidly.

Výzva kulturním institucím: Zapojte se do Kulturního diáře 2017!

24.8.2016 - PRAHA [Kulturní diář]
Kulturní diář je papírový kapesní kalendář na celý rok určený všem kulturním nadšencům. České papírnictví papelote jej chystá již pátým rokem pravidelně na sklonku léta a aktuálně tedy nabízí kulturním institucím možnost se do tohoto projektu bezplatně zapojit.

Církev zaslala milion euro obětem zemětřesení ve střední Itálii

24.8.2016 - PRAHA [Charita ČR]
Zemětřesení, které ve středu 24. srpna časně ráno postihlo střední Itálii, způsobilo vážné škody na budovách i lidských životech. Katastrofa o síle 6,2 Richterovy škály nejvíce dopadla na města Amatrice a Accumoli ležící v oblasti Rieti.

Na podzim pořádá organizace Rytmus 6. ročník celorepublikové akce Týden pro inkluzi

24.8.2016 - PRAHA [Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.]
Více než 10 let mnoho českých učitelů vzdělává děti společně v běžných školách. Na jejich podporu realizuje organizace Rytmus Týden pro inkluzi. Akce si klade za cíl přispět ke zlepšení podmínek pro začleňování dětí se znevýhodněním do běžných škol i do mimoškolních aktivit. Týden dává prostor pro společné zážitky, které mají přispět poznávání odlišností a podpořit vzájemný respekt a toleranci. Letošní Týden proběhne od 17. do 23. října.

Do Kyšic přijedou náctiletí dobrovolníci z celé Evropy

23.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Obec Kyšice bude již tradičně hostit zahraniční dobrovolníky, kteří pomůžou s péčí o obecní pozemky nebo organizací dětského dne. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

V Týnci nad Sázavou a na Šelmberku můžete o víkendu nahlédnout do světa netopýrů

23.8.2016 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
V pátek a v sobotu 26. a 27. srpna se uskuteční tradiční Netopýří noci na hradě v Týnci nad Sázavou a na Šelmberku u Mladé Vožice. Akce pro veřejnost seznamující se životem, výzkumem a ochranou netopýrů organizuje Česká společnost pro ochranu netopýrů ve spolupráci s Městským muzeem v Týnci nad Sázavou, spolkem Danar a Ochranou fauny ČR.

Cesta na Olymp

22.8.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Poslední prázdninovou neděli, 28. 8., se opět otevře lanové centrum Loděnice Vltava DDM hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a milovníkům výšek. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na aktivní den na lanech i na vodě. Vidět Libeň seshora i zespoda zvládnete během několika minut v přírodě jen pár minut chůze od metra Palmovka.

Za školou s Hurvínkem

22.8.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
U příležitosti zahájení nového školního roku pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v neděli 4. září 2016 zábavné odpoledne nejen pro děti nazvané „Za školou s Hurvínkem“. Jeho součástí budou krátká divadelní představení v podání herců Divadla Spejbla a Hurvínka, tematická prohlídka muzejní expozice s úkoly nebo oblíbený výtvarný workshop.

Na obou pastvinách v milovické rezervaci se objevily vzácné žábronožky letní

22.8.2016 - PRAHA [Česká krajina]
Po nedávných deštích se v kalužích na obou pastvinách milovické rezervace objevili vzácní korýši, žábronožky letní. Pro biology i žábronožky je to dobrá zpráva, protože jejich výskyt je v současnosti znám převážně z prostorů udržovaných vojenskou technikou.

Další pokus o nový tarif: Dotkne se dvou milionů zákazníků v příštích 15 letech. Proto musí odrazit i jejich zájmy, nejen představy elektrárenských gigantů

18.8.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Až dvou milionů odběratelů do roku 2030 jako jsou běžné domácnosti, malopodnikatelé, školy a školky se dotkne připravovaný nový tarif na elektřinu. Proto musí hájit především jejich zájmy, nikoli zájmy elektrárenských gigantů. Předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou k tomu vyzvalo Hnutí DUHA poté, co oznámila přípravu speciálního tarifu pro samovýrobce elektřiny. První podobný pokus byl součástí takzvané Nové tarifní struktury. Ta skončila v koši poté, co vyšlo najevo, že byla šitá na míru zejména velkoproducentům a velkoodběratelům elektřiny.

Energetický regulační úřad zastavil přípravu nové tarifní struktury

18.8.2016 - PRAHA [Komora OZE]

Potkejte se s netopýry v zámeckém parku v Dobříši

18.8.2016 - Praha 1 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
V sobotu 20. srpna mohou návštěvníci anglického parku u zámku Dobříš zažít setkání s netopýry. Osvětovou akci pro děti i dospělé seznamující se životem, výzkumem a ochranou netopýrů zde již potřetí organizuje Česká společnost pro ochranu netopýrů ve spolupráci se Správou zámku Dobříš a Ochranou fauny ČR.

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!