webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Ministr Richard Brabec má šanci podpořit recyklaci v novele zákona o odpadech. Využije ji tentokrát?

18.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Hnutí DUHA vyzvalo ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) otevřeným dopisem [1], aby v právě projednávané novele zákona o odpadech zvýšil nízký poplatek za skládkování odpadů, doplnil jej slevou pro obce s vysokou mírou recyklace a upravil nevhodně definovaný zákaz skládkování neupravených odpadů od roku 2024. Právě těmito opatřeními může nyní výšit recyklaci na úkor skládkování a spalování odpadu. Ministr by neměl s přípravou této cesty k zákazu skládkování otálet, jinak se zpozdí investice do potřebné infrastruktury a ohrozí zákonem určený termín ukončení skládkování v roce 2024.

Evropský parlament podpořil občanskou energetiku. Europoslanci chtějí zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na 35 procent

17.1.2018 - ŠTRASBURK [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR, Glopolis, Centrum pro dopravu a energetiku]
Evropský parlament dnes odhlasoval [1], aby se do konce příštího desetiletí zvýšil podíl čistých obnovitelných zdrojů v Evropské unii na 35 procent. Studie ukazují, že původní návrh Evropské komise a členských států ve výši 27 % nepovede ke splnění evropských závazků v ochraně klimatu podle platné Pařížské dohody.

Ekologické organizace vítají rozhodnutí vlády nepřipojit se k žalobě Polsko vs. čisté ovzduší EU

17.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Frank Bold]
Vláda právě rozhodla o tom, že se Česká republika nepřipojí ke kontroverzní žalobě Polska proti novým evropským emisním limitů, které mají zlepšit ovzduší a chránit naše zdraví.

Pozvánka: Otevření pobočky Sociální kliniky v Plzni

16.1.2018 - PLZEŇ [Český institut biosyntézy, projekt Sociální klinika]
Milé novinářky a milí novináři, rád bych Vás jménem Sociální kliniky pozval na slavnostní otevření naší nové pobočky v Plzni. Akce proběhne ve čtvrtek 25. ledna 2018 od 17. hod. na adrese ul. Palackého 275/12, Plzeň.

Divocí koně z Milovic pomohou chránit dvě unikátní rezervace ve východních Čechách

16.1.2018 - Praha [Česká krajina]
Rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou přírodovědně unikátní východočeské lokality - přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.

Oteplování Země lze udržet na 1,5 stupni Celsia, říká uniklý koncept vědecké zprávy IPCC. Je však nutná rychlá proměna ekonomiky

15.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA, Centrum pro dopravu a energetiku, Greenpeace ČR a Klimatická koalice]
Podle uniklé pracovní verze připravované speciální zprávy Mezivládního panelu pro klimatickou změnu (IPCC) [1] existuje ještě malá šance na zastavení globálního oteplování planety na hranici 1,5 stupně Celsia. Jde o úroveň, kterou doporučuje Pařížská klimatická dohoda (závažně stanovuje hranici 2 stupně Celsia) [2]. Zprávu připravuje IPCC na základě všech dostupných vědeckých poznatků právě. Panel chce posoudit, jaké jsou šance na splnění cíle Pařížské dohody, jestli k němu spějeme a jak je případně potřeba cíle jednotlivých států zlepšit.

Raz, dva, tři - hrajeme!

15.1.2018 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Klub hráčů deskových her „Deska“ pořádá tento pátek, 19. ledna, od 18 hodin první hrací večírek s přespáním v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy.

Kraj nezajímá názor občanů a občanek o poloze nádraží v Brně

11.1.2018 - BRNO [Děti Země]
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje by rozhodnutí o nádraží mělo posunout (tisková zpráva NESEHNUTÍ Brno).

Kraj nezajímá názor občanů a občanek o poloze nádraží v Brně

11.1.2018 - BRNO [NESEHNUTí]
V pondělí 15. ledna 2018 má zastupitelstvo Jihomoravského kraje rozhodnout, kterou variantu polohy nádraží v Brně doporučí k výstavbě. Aliance „Občané pro nádraží v centru“ považuje toto jednání za předčasné. Nejsou totiž známé názory lidí z obcí v okolí Brna, zejména těch, kteří každodenně do Brna dojíždějí. Chybí kvalitní průzkum veřejného mínění. Sama Aliance podporuje modernizaci nádraží v centru, ta je podle studie proveditelnosti technicky reálná a lidem zlepší cestování vlakem.

Důležité úkoly Státní energetické koncepce mají už dva roky zpoždění. Zprávu o tom projedná zítra vláda

9.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA, Calla, Greenpeace ČR a Zelený kruh]
Rozhýbat využívání čistých domácích obnovitelných zdrojů, pokutovat plýtvání uhlím či zajistit posílením státního dohledu, aby ČEZ naplňoval energetickou politiku státu - všechny tyto důležité úkoly měla zajistit vláda do konce roku 2015. Splněny však nejsou dodnes. Znovu to odhaluje Zpráva o plnění nástrojů Státní energetické koncepce ČR (SEK) do roku 2017, kterou zítra projedná Babišova vláda. Podle Hnutí DUHA, Greenpeace a sdružení Calla se Ministerstvo průmyslu zaměřuje na nejdražší a nejrizikovější cesty, jako jsou nové jaderné reaktory, a opomíjí jiné úkoly SEK.

Naučte se navrhovat, prodávat nebo instalovat systémy řízeného větrání a moderního vytápění

8.1.2018 - PRAHA [Husky & Zehnder Akademie]
Nová školení pro architekty, projektanty, instalatéry a obchodníky. Společnost Zehnder vypsala na rok 2018 termíny nových odborných školení na téma větrání a vytápění. Jsou určena pro odborníky s různou úrovní znalostí této problematiky – stačí si jen vybrat. Program Akademie začíná už 29. ledna 2018!

Vláda se zavázala vyřešit krizi v lesích. Musí však prosadit konkrétní řešení

8.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Dnes schválené programové prohlášení vlády Andreje Babiše konkretizuje proti původnímu návrhu plán na ozdravění českých lesů. Ty velmi rychle chřadnou zejména vlivem dlouhodobě nešetrného hospodaření a změny klimatu. Nemocných je už 75% smrků a 42% listnáčů [1].

Poslední příležitost k nominaci svého Slídila za rok 2017 se blíží!

8.1.2018 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Nominace na nejzvědavější úřady, firmy nebo technologie v třináctém ročníku Big Brother Awards (Cena Velkého bratra) může veřejnost posílat přes nový web BigBrotherAwards.cz. Uzávěrka nominací Big Brother Awards 2017 je již 16.1.2018.

Na územní rozhodnutí pro odsun nádraží se čeká již čtyři roky

4.1.2018 - [Děti Země]
Zahájení výstavby varianty „Řeka“ je stále vzdálené, tvrdí Děti Země

Beskydskou rysici Lauru zastřelil pytlák

4.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Mrtvá rysice, která byla v říjnu nalezena poblíž Ostravice pod Lysou horou [1], zahynula na střelné zranění. Rána na noze po zásahu zhnisala a zvíře zemřelo na celkovou otravu organismu. Vyplývá to z pitevního protokolu, který pro Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR zpracovala Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně.

Pouze třetina prezidentských kandidátů jednoznačně podporuje ochranu zvířat

4.1.2018 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Vážené novinářky, vážení novináři,
Pouze třetina prezidentských kandidátů jednoznačně podporuje ochranu zvířat

Společná tisková zpráva Svobody zvířat a NESEHNUTÍ ze dne 4. ledna 2018

Neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ se ptaly kandidátů na prezidenta na to, jak přistupují k tématu práv zvířat. Z průzkumu vyplynulo, že pouze Pavel Fischer, Marek Hilšer a Michal Horáček bezvýhradně podporují ochranu zvířat. Kandidáti nejčastěji podporují zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech a přijetí opatření ke zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat ve velkochovech. Kandidáti Mirek Topolánek a Miloš Zeman na anketní otázky neodpověděli.

Rok 2017: Stále více firem šetřilo vodou a bylo zodpovědnějších

4.1.2018 - Praha [Aquarex Waterprofit ]
Pro 35 % společností, které vloni začaly řešit management vody, byl „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů. Hlavním důvodem, proč se systematicky věnovat "vodnímu koloběhu", je však stále ekonomika.

Město do kapsy 2017/2018

4.1.2018 - Praha [01/71 ZO ČSOP Koniklec, p. s.]
Opět se v pražských základních školách rozbíhá projekt ekologické výchovy „Město do kapsy“, který propojuje práci v terénu, výzkumné pokusy v oblasti ochrany přírody, komunikaci žáků s místní veřejnou správou a občany, tvorbu a realizaci dotazníkového šetření a návrhů pro zlepšení vybraného problematického místa v okolí školy.

Češi a Slováci právě teď spouštějí „mobilní bič na palmový olej"

29.12.2017 - http://www.stoppalmovemuoleji.cz/TZ/TZ_KPPO_28_12_2017.pdf [Koalice proti palmovému oleji]
Koalice proti palmovému oleji vyvinula aplikaci pro mobilní telefony, která spotřebitelům usnadňuje orientaci při nákupech tak, aby mohli preferovát výrobky bez palmového oleje.

Brňané si přejí nádraží v centru, co politici?

28.12.2017 - [Děti Země]
Článek předsedy Dětí Země Miroslava Patrika o studii proveditelnosti s odborným hodnocením variant nádraží v Brně, který vyšel v Lidových novinách (28.12.2017). Děti Země podporují variantu v centru s názvem "Pod Petrovem".

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!