webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Závěr mezinárodního semináře v Poslanecké sněmovně: „Kožešinové farmy nelze uzpůsobit pro zvířata“

20.10.2016 - Praha [Svoboda zvířat]
Na mezinárodním semináři v Poslanecké sněmovně se dnes sešli odborníci na problematiku tzv. kožešinových zvířat, aby české odborné veřejnosti předali zkušenosti ze svých zemí, které kožešinové farmy již zakázaly. Výsledek semináře je jednoznačný: kožešinová zvířata na farmách nelze domestikovat, a tudíž zde pro ně nelze ani vytvořit vhodné podmínky.

Světové organizace na ochranu zvířat apelují na českou politickou reprezentaci, aby přijala zákon rušící kožešinové farmy

19.10.2016 - Praha [Svoboda zvířat]
Předseda výboru pro životní prostředí Robin Böhnisch a předseda zemědělského výboru Jaroslav Faltýnek obdrželi otevřený dopis od Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance), mezinárodní koalice sdružující 39 organizací na ochranu zvířat, které zastupují miliony příznivců po celém světě. Podle ochránců zvířat by se Česká republika měla připojit k Evropě, pro kterou je důležité welfare zvířat, a přijmout navrhovanou změnu zákona, jež ukončí krutou praxi chovu kožešinových zvířat.

D8 je díra na peníze, politiky jsem marně varoval, cena teď bude astronomická, říká geolog Cajz

17.10.2016 - [Děti Země]
Videorozhovor na DTVT s geologem RNDr. Vladimírem Cajzem z GF AV ČR o selhání státu při přípravě dálnice D8 přes České středohoří, který je také podle Dětí Země hlavním viníkem (zejm. ŘSD ČR a MD a dále MŽP a Správa CHKO CS) obrovského sesuvu v červnu 2013, na jehož rizika dr. Cajz upozorňoval již od roku 1995 a Děti Země intenzivně v letech 1996-2005. Řešením mohl být tunel Kubačka délky 3,4 km - více tunelkubacka.ecn.cz.

Brontosauři v Himálajích – jediná česká neziskovka spolufinancovaná 14. Dalajlámou

14.10.2016 - Brno [Brontosauři v Himálajích ]
Dalajláma přijíždí do české republiky příští měsíc a to je důležitá příležitost k připomenutí odkazu přátelství Václava Havla a Dalajlámy. Jejich první setkání vyslalo do světa silnou zprávu o lidských hodnotách i tom, za jakými hodnotami Češi stojí. Neziskovka Brontosauři v Himálajích chce přispívat k tomuto odkazu podporou vzdělávání v Malém Tibetu a co nejužším propojení Čechů a tamních obyvatel – „jsem přesvědčen, že je spoustu věcí, jak se můžeme vzájemně inspirovat“ říká předseda neziskovky Jiří Sázel.

Podzim v Geoparku Joachima Barranda

14.10.2016 - Praha [Agentura Koniklec, o. p. s.]
U příležitosti Týdne věd o Zemi pořádá Agentura Koniklec sérii akcí Podzim v Geoparku Joachima Barranda.

Děti se rozhodly podpořit zvířata z farmy Toulcova dvora

14.10.2016 - Praha [Toulcův dvůr]
Letos se konal již 11. ročník dětské výtvarné soutěže Toulcova dvora, střediska ekologické výchovy v Praze s názvem „Pomáháme zvířatům“. Vidět výstavu a podpořit zvířata zakoupením obrázků můžete až do 21. listopadu v Obchodním centru Hostivař.

Ve Středočeském kraji se při jízdě do stanice Recyklace vybranlo přes 260 spotřebičů

14.10.2016 - Praha [ELEKTROWIN a.s.]
Dvě stě šedesát pět vysloužilých elektrospotřebičů se podařilo vybrat od obyvatel Středočeského kraje od pondělí do středy tohoto týdne při akci s názvem Jízda do stanice Recyklace. Připravil ji Středočeský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.

Analýza příčin sesuvu na dálnici D8 je tajná už pět měsíců

13.10.2016 - [Děti Země]
Ministerstvo má strach, že by analýza negativně působila na veřejnost

Praha přivítá světové odborníky na problematiku tzv. kožešinových zvířat

12.10.2016 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Ve čtvrtek 20. 10. 2016 se v Poslanecké sněmovně od 9:30 hodin uskuteční mezinárodní seminář k novele zákona na ochranu zvířat proti týrání, která navrhuje zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR. Akce probíhá pod záštitou hlavního předkladatele novely Robina Böhnische. Na semináři vystoupí odborníci na danou problematiku z řad politiků a vědců, jako je například celosvětově uznávaný odborník na etologii lišek pan profesor Stephen Harris.

Čtvrtníčkova kapela Buzerant a kapela Totems hrají pro vozíčkáře Mácu

11.10.2016 - PRAHA [Hnutí Mácou]
Kapely Buzerant & a Totems podpoří samostatné žití kvadruplegika Marcela "Mácy" Dufka svou hudební produkcí dne 22. 10. 2016 od 18 hodin ve smíchovské hospodě u Prince Miroslava. Veškerý výdělek z akce půjde na výdeje spojené a asistencemi pro Mácu. Kromě bizarní hudební produkce vás čeká po koncertě tombola s řadou opravdu zajímavých cen.

Naučte se vařit „po našem“

11.10.2016 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Sezónně a regionálně – tak se vaří v Hostětíně, jehož ekologické Centrum Veronica je vyhlášené svým přístupem nejen k životnímu prostředí, ale také ke stravování. Vaří se tam totiž s využitím biopotravin a velký důraz se klade i na místní zdroje. Momentálně si tam můžete pochutnávat například na pokrmech z dýní či červené řepy, které byly právě sklizeny z přírodní zahrady. Hostětínští vás zvou na sobotu 15. října 2016 – přijeďte, naučíme vás vařit „po našem“.

Zemědělec by neměl vyjet na pole bez rýče

11.10.2016 - Praha [ČTPEZ]
Znát kvalitu své půdy je základní předpoklad kvalitního hospodaření. Získat rychle a jednoduše základní informace o jejím stavu je možné tzv. rýčovou metodou. Návod, jak na to, můžete nově shlédnout v patnáctiminutovém video tutorialu na youtube kanálu Bioinstitutu.

Ekologická akce v Pardubicích

10.10.2016 - Pardubice [Nová Akropolis]
Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“. Skupiny dobrovolníků na celém světě organizují úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území, likvidaci černých skládek… Akce probíhá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody. Akci asi opět podpoří: SLUŽBY MĚSTA PARDUBIC a.s., SMP - ODPADY a.s., Městský obvod Pardubice I, Turistické informační centrum Pardubice a Pardubický svět.
Čas a místo setkání: Pátek, 14. října od 15 h u mostu Kapitána Bartoše, Pardubice (GPS: 50.039162, 15.753092).

Hašek zřejmě lhal o nákladech za odsun nádraží

10.10.2016 - [Děti Země]
Čtyři odbory krajského úřadu nenašly žádné doklady o částce 3 mld. Kč

Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen pár dní

10.10.2016 - Jablonec nad Nisou [Přátelé přírody z. s.]
Už na konci tohoto týdne se uskuteční pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice.

Inspirace: Dotazníkové šetření podle principů cirkulární ekonomiky.

10.10.2016 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
Snažíme se, abychom v maximální možné míře šli vzorem a to při všech našich činnostech. Třídíme odpad, předcházíme jeho vzniku, neuděláme krok bez vlastních lahví na vodu, vyhýbáme se jednorázovým obalům, znovupoužíváme materiály, které využíváme při osvětových aktivitách, sdílíme kancelář, pronajímáme si auto i elektroniku. A šetříme tím nejen naše peníze, ale zejména prostředí kolem nás.

Česko bez odpadu: Kde najít peníze a příklady dobré praxe?

10.10.2016 - Praha [České ekologické manažerské centrum, z.s.]
Na tuto zásadní otázku při přechodu české republiky na oběhové hospodářství odpoví třetí ročník konference PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADŮ, kterou pořádá České ekologické manažerské centrum z.s. (CEMC) už 24. a 25. října 2016. Na konferenci vystoupí přední zástupci ministerstev, fondu, obcí a klíčových podniků, jako jsou například Škoda Auto, IKEA, Erste Corporate Banking a Ahold. Téma je toliko zásadní, že konference je zaštítěna samotným předsedou vlády ČR Bohumilem Sobotkou.

Tukoví specialisté nepřesvědčili, Češi brojí proti palmovému oleji už i v Polsku

9.10.2016 - Praha [Koalice proti palmovému oleji]
Měla to být zásadní a otevřená debata o budoucnosti používání palmového oleje a měla přimět veřejnost, aby tuto drastickou komoditu vzala na milost. Místo toho vzbudila Evropská konference o palmovém oleji (EPOC) konaná v říjnu ve Varšavě rozpaky a kritiku z řad nevládních organizací. Vyplývá to z
vyjádření přímých účastníků.

Experimentální výchova douglasky má první výsledky

6.10.2016 - STRNADY [VÚLHM, v.v.i.]
Vlastnosti douglasky tisolisté nejsou doposud v lesním hospodářství České republiky dostatečně využívány a její podíl na druhové skladbě našich lesů je minimální (do 0,2 %). Důvodem jsou zřejmě také malé zkušenosti s jejím pěstováním a nečetné experimentální poznatky o výchově mladých douglaskových porostů v podmínkách ČR.

SANANIM sdílí na mezinárodním poli pozitivní zkušenosti v oblasti snižování rizik spojených s užíváním drog

5.10.2016 - PRAHA [SANANIM o.s.]
Běloruská delegace složená ze zástupců státních a nestátních organizací působících v oblasti drogové prevence a léčby navštívila Českou republiku s cílem získat zkušenosti týkající se drogové politiky. Pracovní cestu pro delegaci organizuje nezisková organizace SANANIM z.ú., která je v ČR jedním z nejstarších a dnes i největších nestátních poskytovatelů služeb v oblasti prevence, péče a léčby závislostí na nealkoholových drogách.

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!