webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Vybraní uživatelé služby od roku 2000


a mnoho dalších...

Ocenění

Projekt roku Prorok 2000 - čestné uznání

Služba PRESS SERVIS byla nominována na cenu Projekt roku Prorok 2000, kterou společně vyhlašují Nadace Civilia, Nadace VIA a Nadace rozvoje občanské společnosti a obdržela čestné uznání za vynikající realizaci projektu.

Projekt PRESS SERVIS byl kladně hodnocen i v mezinárodní soutěži Stockholm award, kde se v roce 2000 ucházel o přízeň v kategorii Veřejné služby a demokracie.

 

ČTK

Oceněním pro službu PRESS SERVIS je i to, že tiskové zprávy zaslané pomocí této služby jsou přebírány Českou tiskovou kanceláří ČTK.

 

Ohlasy uživatelů

Šárka Nekudová, Ekologický právní servis, 2006

Šárka Nekudová        Ekologický právní servis využívá Press servis od Econnectu již od samého začátku. Je to pohodlný a spolehlivý způsob rozesílání tiskových zpráv do médií, neboť neziskové organizace jako i my často nemají kapacitu na samostatné budování mediálních kontaktů. Econnect navíc svojí databázi pravidelně aktualizuje a rozšiřuje a má pro poskytování této služby kvalifikované a odborné zázemí.


Hanka Gabrielová, o.s. Konopa, 2005

Hanka Gabrielová

        O.s. Konopa je organizace složená výhradně z dobrovolníků a jako taková nemá dostatečnou kapacitu věnovat se aktivně navazování a budování široké škály kontaktů do medií tak jak ji má utvořenou Press servis. Proto jsme tuto službu již několikrát využili pro informování o našich akcích.

Jelikož je téma konopí značně specifický obor, vítáme i možnost přidávání vlastních kontaktů na spřízněné novináře do databáze Press servis. Přínosná je pro nás i souhrnná statistika odeslané tiskové zprávy a možnost sdílení kontaktů ostatních NNO přes tuto databázi. Dostupnost této služby 24 hodin denně a vstřícný servis ze strany Econnectu jenom umocňuje kvalitu této služby.


Václav Vašků, tiskový mluvčí Greenpeace, 2004

Václav Vašků        Press Servis jsme používali od samého jeho vzniku, ba dokonce jsme mu trochu pomáhali na svět - první databáze novinářů byla právě od Greenpeace. Musím říct, že Press Servis byl od Econnectu naprosto úžasný nápad, který předešel svou dobu. Jen si to představte, pouhým připojením na internet získáte kvalitní kontakty na všechna významná média. Stačí si jen vybrat.

Greenpeace používalo Press Servis zejména během přímých akcí a při vypjatých situacích, jako byly třeba povodně nebo chemické havárie ve Spolaně. Díky Press Servisu jsme mohli posílat tiskové zprávy médiím přímo z plovoucí lodi nebo třeba z vrcholku komína.

Nejlepší na Press Servisu se mi ale zdá to, že je to otevřený a neustále se vyvíjející nástroj. Mně osobně fascinuje, jak snadno si zde mohu vytvářet vlastní, velmi speciální seznamy novinářů a médií pro konkrétní příležitosti.


Tomáš Nenička, Solartec, s. r. o., 2001

Tomáš Nenička        Aplikace Press servis organizace Econnect je užitečným nástrojem pro nekomerční informování médií a veřejnosti o novinkách a důležitých skutečnostech. Ocení jej zejména mimopražské organizace pro informování celostátních médií o událostech přesahujících významem svůj region a malé subjekty s omezenými možnostmi vlastního PR. Nám pomohl Press servis propagovat uvedení do provozu první fotovoltaické solární elektrárny na rodinném domku v ČR.


Marek Veselý, tiskový mluvčí Občanských právních hlídek, 2000

Marek Veselý

        Služba Press servis mi byla nabídnuta právě v okamžiku, kdy jsme potřebovali velmi rychle komunikovat s médii, ale bohužel jsme ještě neměli ani odpovídající technické zázemí, ani nutné kontakty. Press servis k nám tedy dorazil v kritickou dobu.

Velmi dobře a navíc uživatelsky snadným způsobem vyřešil otázku e-mailového a faxového šíření našich informací redakcím. Výborně fungovala okamžitá osobní zpětná vazba a poskytovatelé služby Press servis byli skutečně nadstandardně pružní v plnění mých profesních požadavků. Takže to byla navíc i příjemná spolupráce.


Adéla Kubíčková, tisková mluvčí Dětí Země, 2000

        Press servis nám doslova zachraňuje účast novinářů na přímých akcích. Není vhodné informovat média o přímých akcích dříve než jeden večer dopředu, proto využíváme službu Econnectu Press servis, kde si můžeme zvolit čas rozesílání. V tomto případě rozesíláme v noci.

Obzvláště výhodné je pro nás také rozesílání faxů do jednotlivých redakcí, neboť pro většinu novinářů stále ještě platí, že "co je na papíře, toho si všimnu". Podobné rozesílání faxů by pro nás bylo značně namáhavé a časově náročné. Press servis řeší i podstatné detaily, například utajení vlastních kontaktů, které jsou mě, jako uživatelce kdykoli přístupné. Považuji Press servis za vynikající službu a v neposlední řadě také proto, že Econnect zajišťuje dobrý servis - při jakýchkoli potížích nebo námitkách vždy ochotně poradí.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma