webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Tisková zpráva: VODA, ZELEŇ, MĚSTO, ČLOVĚK – Komentované vycházky

16.9.2021 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
S každým rokem stále intenzivněji zažíváme reálné dopady klimatických změn v podobě extremity počasí. Jaké jsou příčiny, důsledky a možná řešení v podobě zeleno-modré infrastruktury se dozvíte nad konkrétními příklady během komentovaných vycházek ve dnech 18., 19., 21. a 23. září 2021.

Mnišské louky navštívilo přes 60 lidí, aby viděli noční přírodu

16.9.2021 - ČESKÁ LÍPA [Česká společnost ornitologická]
První Noc v ptačím parku si o víkendu nenechali ujít zájemci o novou rezervaci ČSO a její zvířecí obyvatele. Většina z nich v parku zakempovala a vychutnala si tak večerní i ranní část.

Transformace energetiky a zdražování energií

16.9.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Energie zdražují, protože jsme stále závislí na fosilních palivech a vláda neudělala dost pro to, aby tuto závislost snížila. Nyní se tak musíme postarat, aby zejména chudší lidé dostali okamžitou pomoc a zároveň my všichni možnost zbavit se fosilní závislosti.

K ochraně krajiny a obnově našich lesů v létě přispělo více než sto dobrovolníků. Účastníci 24. ročníku Týdnů pro krajinu Hnutí DUHA v přírodě odpracovali přes 3500 hodin

16.9.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
V rámci celoroční dobrovolnické akce “Týdny pro krajinu”, které každým rokem pořádá Hnutí DUHA, bylo pro zájemce připraveno celkem 8 turnusů napříč celou Českou republikou. Celková účast letošního ročníku dosáhla 109 dobrovolníků a dobrovolnic. Počet hodin odpracovaných pro dobro přírody v rámci všech 24 ročníků této akce letos dosáhl hranice 85 000.

Světový úklidový den proběhne již tuto sobotu

15.9.2021 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Symbolickým zakončením letošní „bohaté“ úklidové sezóny bude sobotní World CleanUp Day, který se koná již čtvrtým rokem ve více než 150 zemích na všech kontinentech.

Světový úklidový den proběhne již tuto sobotu

15.9.2021 - PRAHA [MŽP ČR a Ukliďme Česko]
Symbolickým zakončením letošní „bohaté“ úklidové sezóny bude sobotní World CleanUp Day, který se koná již čtvrtým rokem ve více než 150 zemích na všech kontinentech.

Felix Weiβ – Ptáci. Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků

15.9.2021 - BRNO [Nakladatelství Kazda]
Kniha Ptáci obsahuje 100 profilů středoevropských opeřenců. Informace jsou velmi přehledně uspořádané –každému druhu je věnována samostatná stránka s přehledným popisem a realistickými barevnými ilustracemi. Všechny důležité vlastnosti jednotlivých druhů jsou vysvětleny stručnými a srozumitelnými popisky přímo u obrázků. Doplňkové texty nabízejí další užitečné odborné informace, s nimiž budete skvěle vybaveni pro pozorování ptactva. Kapesní atlas ptáků vydává Nakladatelství KAZDA 30. září 2021.

Slow market v Plzni bude již potřetí

15.9.2021 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňský Prazdroj se třetí sobotu v září opět stane hostitelem Slow marketu, který v Plzni pomalu získává tradici. V sobotu 18. září od 9 do 17 hodin se odehraje jeho třetí ročník.

Divokým koním se dnes poprvé otevřela celá rezervace Meandry Lužnice na Třeboňsku

14.9.2021 - Praha [Česká krajina]

Kurt Kotrschal • Vlk – pes – člověk - Příběh tisíciletého vztahu

13.9.2021 - BRNO [Nakladatelství Kazda]
Uznávaný etolog Kurt Kotrschalnám ve své knize Vlk – pes – člověk pomáhá lépe pochopit pradávné zaujetí vlkem a učí nás, jak správně přistupovat k našemu věrnému společníkovi – psovi. Kniha odpovídá na otázku, v čem se od sebe tito dva blízcí příbuzní liší, a zároveň poskytuje cenné poznatky o soužití člověka a jeho nejlepšího přítele. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 6. října 2021.

Pozvánka na TK MŽP a spolku Ukliďme Česko. Ministr Brabec zve na World CleanUp Day

13.9.2021 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
TK ve středu 15.9. od 13.30 na MŽP

Den čisté mobility v Českých Budějovicích

13.9.2021 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
V rámci Evropského týdne mobility zve spolek Energy Centre České Budějovice širokou veřejnost na pravidelnou akci s názvem Den čisté mobility, která se letos uskuteční ve čtvrtek 16. září přímo na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Tématem je ekologická doprava a bezpečnost silničního provozu. Na novinky z této oblasti se návštěvníci mohou těšit od 9:00 do 18:00 hodin.

Spolek Ametyst: projektová výuka "Zahrada létě"

13.9.2021 - Plzeň [Spolek Ametyst]

Poslanci mají poslední příležitost zastavit miliardové škody v lesích. Stavy spárkaté zvěře a s nimi ničení lesních porostů dále narůstají

9.9.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA, Asociace soukromého zemědělství ČR, ČSOP, Pro Silva Bohemica, ČSO, Spolek vlastníků honebních pozemků a Svaz vlastníků půdy]
Skutečné počty spárkaté zvěře jsou mnohem vyšší, než přiznávají myslivci. Ukázala to analýza aktuálně zveřejněných dat Českého statistického úřadu.

Bude se kosmetika znovu testovat na zvířatech? Ochránci zvířat bojují za zachování zákazu

8.9.2021 - Praha [Svoboda zvířat]
Svoboda zvířat v ČR zahájila kampaň za Evropu bez pokusů na zvířatech. Vyzývá občany k podpisu evropské občanské iniciativy, jejímž cílem je zachování zákazu testování kosmetiky na zvířatech i přijetí plánu na postupné ukončení pokusů na zvířatech v EU. Aby ČR splnila požadovaný limit, musí Svoboda zvířat sebrat nejméně 14 805 ověřených podpisů. Během prvních tří dnů iniciativu podepsalo více než 1800 českých občanů.

TZ Oratio Celebran ZK EKOKOM

8.9.2021 - Praha [ČAObH]
Medaiali ministra průmyslu a obchodu za zásluhy v oblasti cirkulární ekonomiky obdržel za rok 2021 generální ředitel spol. EKO KOM Zbyněk Kozel.

Analýza: Strany většinově zelenají a před volbami slibují oživit krajinu i chrániít klima. Často jim chybí konkrétní řešení

7.9.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA a Zelený kruh]
Zelení a Piráti se Starosty mají jednoznačně nejkomplexnější a nejkonkrétnější volební programy z hlediska řešení změny klimatu, napravení neudržitelného zemědělství, modernizace energetiky a zlepšení prostředí pro život. Solidní program pro ochranu klimatu a životního prostředí mají také ČSSD a koalice SPOLU. Naopak koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků (TSS) a SPD navrhují ochranu životního prostředí nejvíce oslabit. O něco lepší, ale slabé jsou programy KSČM, ANO a Přísahy. Ukázala to analýza zpracovaná experty a expertkami Hnutí DUHA ve spolupráci se zástupci a zástupkyněmi dalších organizací asociace ekologických organizací Zelený kruh.

Mezinárodní dobrovolníci pomáhají na statku v Českých Kopistech

7.9.2021 - České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V Českých Kopistech u Terezína se ve dnech 5. 9. – 18. 9. 2021 koná mezinárodní dobrovolnický projekt takzvaný workcamp, podporující místní společnost Svobodný statek na soutoku. Mladí dobrovolníci z Česka, Německa, Polska a Řecka pomáhají se sklizní plodin a péčí o areál. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, Evropského sboru solidarity a neziskové organizace Svobodný statek na soutoku.

Studenti a studentky promítali laserem na Strakovu akademii “TADY SE KLIMA NEŘEŠÍ”

7.9.2021 - PRAHA [Fridays for Future ČR]
Hnutí Fridays for Future promítalo v pondělní večer na Strakovu akademii své požadavky a vzkazy pro nadcházející vládu. V průběhu večera se na zdi objevilo několik textů. Např. “VOLBY JSOU O KLIMATU” nebo “KONEC UHLÍ 2030”. Aktivistky a aktivisté zmínili i nadcházející stávku za klima, která se bude konat 24. září po celém světě.

Rezervace divokých koní, zubrů a praturů se stala námětem aršíku pro sběratele známek, vyjde zítra

7.9.2021 - Praha [Česká krajina]


Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!