webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Za Moravskoslezský kraj může Ropáka získat Karel Havlíček

23.6.2021 - [Děti Země]
Důvodem je podpora plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe a příprava oderské větve

Za dálnici D3 a popírání mokřadu nominace na Ropáka

23.6.2021 - [Děti Země]
Navrženi byli bývalá hejtmanka Středočeského kraje a starosta Lysé nad Labem

Primátor Hradce Králové navržen na Ropáka

23.6.2021 - [Děti Země]
Za prosazování výstavby silnice přes chráněné území Na Plachtě

Politické strany ANO, KSČM, SPD a ČSSD chtějí obětovat naše lesy loveckým zájmům části myslivců

22.6.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA, Asociace soukromého zemědělství ČR, Sdružení vlastníků soukromých a obecních lesů v ČR, ČSOP, Pro Silva Bohemica, ČSO, Spolek vlastníků honebních pozemků, Svaz vlastníků půdy a Spolek pro obnovu venkova]
Poslanci a poslankyně KSČM, SPD, ANO a ČSSD v pátek hlasovali [1] o odložení schválení novely zákona o myslivosti jejím vrácením do 2. čtení a tím znemožnění jejího přijetí do konce funkčního období současné vlády. Zmařili by tak šanci na ozdravení naší krajiny, vytvoření podmínek k pěstování pestrých lesů, posílení práv vlastníků pozemků a také šanci na miliardové úspory státní pokladně i soukromým subjektům.

Za kácení bučin v Krušných horách nominace na Ropáka

22.6.2021 - [Děti Země]
Titul Ropák může získat podnikatelka Olga Chabr Grillová

Za Olomoucký kraj jsou tři nominace na Ropáka, i za dálnici D1

22.6.2021 - [Děti Země]
Titul můžou získat dva úředníci krajského úřadu nebo soudní exekutor

Na Ropáka je za Jihomoravský kraj navržen Miroslav Toman

22.6.2021 - [Děti Země]
Důvodem je trvalé odmítání efektivní ochrany území soutoku Moravy a Dyje

Češi a Němci chystají v Krkonoších ekologický seminář a pouť k secesnímu evangelickému kostelu

17.6.2021 - STRÁŽNÉ [SEM Přátelé Herlíkovic]
Již posedmé, po roční koronavirové pauze, se na přelomu června a července na Strážném - Hořejších Herlíkovicích v Krkonoších uskuteční setkání Čechů a Němců. Týdenní pobyt pořádá spolek SEM Přátelé Herlíkovic od 28.6. do 4.7. ve spolupráci s německými dobrovolníky z organizace ASF - Servitus. Účastníci budou ubytováni ve středisku Horský domov. Přijede 12 mladých Němců, kteří prožili jako dobrovolníci celý rok v České republice. Pobyt je již téměř naplněn, více volných míst je v červnových dnech na začátku pobytu. Protože je seminář podpořen Česko německým fondem budoucnosti, stojí týden na horách s plnou penzí jen 1500,- Kč. Při kratším pobytu nabízí pořadatelé slevu.

Jaro plné rekordů: Ideální povětrnostní podmínky v Německu umožily dva fotovoltaické rekordy během čtyř dnů

17.6.2021 - Lichtenštejnsko [Sun Contracting AG]
Teprve před několika dny bylo dosaženo rekordní výroby elektřiny 37,7 gigawattů. Díky vynikajícím povětrnostním podmínkám a ideálním podmínkám pro výrobu elektřiny zaznamel německý institut pro solární energii Fraunhofer ISE 27. dubna 2021 kumulativní výkon 40,73 gigawattů ze všech fotovoltaických systémů instalovaných v Německu.

„Planetu chceme s klidným svědomím přenechat dalším generacím,” říkají studenti z letošní CO2 ligy.

16.6.2021 - Praha [Ekologický institut Veronica]
CO2 liga, celoroční program pro školy, úspěšně skončil. Nejlepší účastníci programu, který se zabývá klimatickou krizí, se setkali 16. června na závěrečné konferenci v reprezentativních prostorách Senátu. Zde prezentovali výsledky celoroční klimatické práce dalším týmům. Program organizuje Ekologický institut Veronica, letos již po jedenácté.

Česko zaplavily na jaře pytlomaty

15.6.2021 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
O posledním březnovém víkendu proběhla hlavní vlna dobrovolnických úklidů akce Ukliďme Česko, uklízelo se však v průběhu celého jara. Fenoménem se v letošním roce staly tzv. pytlomaty, kterých zřídili organizátoři úklidů hned několik stovek. Jarní úklidová kampaň nyní vyvrcholila vyhlášením výsledků fotosoutěže o nejzajímavější pytlomat.

Zachránci čápů z Mladých Buků podpořili Ptačí park Josefovské louky a záchrannou stanici v Jaroměři

15.6.2021 - JAROMĚŘ [Česká společnost ornitologická]
Po dramatických událostech na hnízdě čápů v Mladých Bucích na Trutnovsku, kdy čapí samice zahynula na sloupu elektrického vedení a hnízdo s mláďaty muselo být uměle zásobeno potravou, obdrželi hlavní aktéři pomoci čápům Šándor Havrán a Jiří Zeman finanční podporu od stovek příznivců. Ta výrazně převýšila výdaje na akci a zachránci čápů se rozhodli věnovat část peněz na rozvoj Ptačího parku Josefovské louky a Záchranné stanici v Jaroměři.

Smyčku uzavřela aplikace BASF in your pocket, nyní míří z pražského hackathonu na BASF Innovation Hub

15.6.2021 - Praha [BASF spol. s r.o.]
Výzva Uzavři smyčku, kterou řešili účastníci pražského inovačního maratonu GreenHack, zná svého vítěze. Je jím tým Best_BASF_app a jeho aplikace BASF in your pocket.

Dnes začíná festival Týden pro klima 2021

14.6.2021 - PRAHA [Klimatická koalice]
Dnes začíná multižánrový festival Týden pro klima 2021. Letošní ročník probíhá ve dnech 14. – 20. června v řadě měst a obcí po celé České republice i online. Cílem festivalu je upozornit veřejnost různými formami na změnu klimatu a její dopady na naši společnost. Festival se koná pod záštitou platforem Klimatická koalice a Zelený kruh. Je určený pro širokou veřejnost. Kdokoli se může k Týdnu pro klima připojit také se svou vlastní akcí.

Dnes začíná Týden pro klima 2021

14.6.2021 - Praha [Klimatická koalice]
14. 6. 2021, Praha – Dnes začíná multižánrový festival Týden pro klima 2021. Letošní ročník probíhá ve dnech 14. – 20. června v řadě měst a obcí po celé České republice i online. Cílem festivalu je upozornit veřejnost různými formami na změnu klimatu a její dopady na naši společnost. Festival se koná pod záštitou platforem Klimatická koalice a Zelený kruh. Je určený pro širokou veřejnost. Kdokoli se může k Týdnu pro klima připojit také se svou vlastní akcí.

Mezinárodní den proti transportům zvířat

14.6.2021 - Praha [Společnost pro zvířata]
Zvířata, oběti zemědělského byznysu a lidské krutosti, jsou jako živé konzervy obchodována ze země do země, z unie na jiné kontinenty, z kontinentu na kontinent.

Počet zubrů v milovické rezervaci poprvé dosáhl třiceti zvířat, podobných stád je na světě jen několik

14.6.2021 - Praha [Česká krajina]
Populace zubra evropského v bývalém vojenském prostoru Milovice dosáhla poprvé od založení chovu v roce 2015 počtu třiceti zvířat. Významného milníku dosáhla poté, co se o víkendu v rezervaci narodilo druhé letošní mládě.

Projížďka rezervací zubrů a divokých koní je součástí pondělní Dobročinné aukce Nadace Via

13.6.2021 - Praha [Česká krajina]
Ojedinělé „safari“ mezi stády divokých koní, zubrů a praturů může vydražit nejštědřejší dárce na Dobročinné aukci Nadace Via. Ta se koná v pondělí 14. června večer v Praze na Žofíně.

#ObjavUdržateľnéSlovensko – podpora šetrného cestovního ruchu na Slovensku

11.6.2021 - online [Ekotema Group s.r.o.]
Společnost Ekotema Group s.r.o. a Asociácia informačných centier Slovenska (AICES) navazují spolupráci za účelem podpory udržitelného rozvoje, šetrného cestovního ruchu a ekologické osvěty ve slovenských regionech a turistických centrech.

Henriette Wichová, Tessa Rathová: Vítejte u nás v lese - týden plný příběhů

10.6.2021 - BRNO [Nakladatelství Kazda]
Život uprostřed přírody je plný dobrodružství. Vítejte u nás v lese – to je sedm napínavých příběhů na sedm dní v týdnu o tom, co všechno můžete zažít, když jste děti a bydlíte v hájovně. Rodiče v bohatě ilustrované knížce najdou příběhy k večernímu předčítání pro děti od čtyř let, a také hru, se kterou si děti procvičí, jak za sebou následují dny v týdnu. Knížka vychází 30. června 2021 v Nakladatelství KAZDA.

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!