webdesign publikační systém připojení webhosting správa sítě PRESS SERVIS
Zpravodajství Econnectu

Antiekologické výroky nejčastěji řekli Klaus s Babišem

2.7.2020 - BRNO [Děti Země]
Václav Klaus získal tři Zelené perly a Andrej Babiš dvě

Dobrovolníci budou v létě pomáhar s obnovou lesů. Velkým problémen zůstává přemnožená zvěř

2.7.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Třiadvacátý ročník Týdnů pro divočinu, během nichž se dobrovolníci každoročně zapojují do práce na obnově zdravého lesa, harmonické krajiny i vytváření míst pro divočinu, proběhne v letošním roce v osmi turnusech. Více než stovka účastníků se vydá pomáhat přírodě v cenných a chráněných územích napříč Českou republikou od Šumavy až po Bílé Karpaty. [1]

Společnost Air Products získala již třetí rok za sebou zlatou medaili EcoVadis za společenskou odpovědnost firem

2.7.2020 - [Air Products]
Společnost Air Products (NYSE: APD), přední světový producent průmyslových plynů, dnes oznámila, že opět získala zlatou medaili za aktivity společenské odpovědnosti (CSR) od nadnárodní ratingové agentury EcoVadis. Je to již třetí rok v řadě, kdy získala nejvyšší ocenění za výsledky při ochraně a zlepšování životního prostředí, pracovních podmínek a vztahů s obchodními partnery.

České přípravy nového systému zemědělských dotací nejsou transparentní. Evropské cíle pro zdravou krajinu nebudou schopny splnit

1.7.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Evropská i česká krajina čelí stále intenzivnějším dopadům klimatické změny v podobě vyšších teplot, extrémů počasí, usychání lesů nebo poklesu biodiverzity. Bez výrazné proměny hospodaření je ohrožena nejen příroda, ale i dlouhodobá ekonomická udržitelnost našeho zemědělství a lesnictví. Podle Ministerstva zemědělství jsou však nové strategie v rámci Zelené dohody pro Evropu příliš ambiciózní [1]. Hnutí DUHA také upozorňuje na chybějící transparentnost při přípravě plánu pro rozdělení 200 miliard korun v zemědělských dotacích.

Aktuální komentář k novele mysliveckého zákona: chybí odborná diskuse nad vyhláškami k plánování lovu zvěře

29.6.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
"Vláda ČR dnes schválila návrh novely zákona o myslivosti, který na popud Českomoravské myslivecké jednoty narychlo připravilo Ministerstvo zemědělství [1]. Usiluje zejména změnit ustanovení zákona schválená na podzim poslanci a poslankyněmi, která měla pomoci nastolit rovnováhu mezi početností spárkaté zvěře a stavem lesů.

ČEZ vypouští nejvíce rtuti do ovzduší. A chce pokračovat bez ohledu na nové limity. Akcionáři dnes grilují vedení ČEZ na valné hromadě

29.6.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Velký transparent "ČEZ největší dodavatel rtuti do ovzduší. Zdarma pro všechny!" nad vchodem do Kongresového centra Praha dnes vítal manažery a akcionáře firmy ČEZ při příchodu na valnou hromadu firmy. V humorném happeningu se muž s obřím teploměrem přes rameno domáhal doplnění rtutí zdarma. Akce pořádaná Hnutím DUHA s podporu Greenpeace a Limity jsme my upozornila na skandální skutečnost, že státem většinově vlastněná firma usiluje o výjimky z nových limitů pro znečištění ovzduší z uhelných elektráren.

“Neexistuje žádný rozumný důvod, proč nesnižovat uhlíkovou stopu”, zjistili účastníci letošní CO2 ligy

29.6.2020 - BRNO [ZO ČSOP Veronica]
Celoroční program pro školy, CO2 liga, dospěl do finále. Úspěšní účastníci programu, který se zabývá klimatickou krizí, se setkali na závěrečné konferenci v reprezentativních prostorách Senátu. Zde prezentovali svoji celoroční činnost dalším týmům. Program organizuje Ekologický institut Veronica, letos již po desáté.

Výsledky anket „Ropák 2019“ a „Zelená perla 2019“

26.6.2020 - BRNO [Děti Země]
Ropáka 2019 získala ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Klára Dostálová a Zelenou perlu 2019 předseda české vlády, poslanec, předseda hnutí ANO a majitel Zelené perly 2013 Andrej Babiš. Rozhodlo o tom 86 členů Komise ze 103.

Na Ropáka 2019 nominováni tři současní a dva bývalí ministři

24.6.2020 - [Děti Země]
Titul největšího ničitele přírody může získat Dostálová nebo Havlíček či Toman

Jak může biografie přispět k lepšímu pochopení rozdílů mezi společnostmi a kulturami

24.6.2020 - PRAHA [Fakulta humanitních studií UK]
Ojedinělá publikace Different Lives (Různé životy), která mapuje stav biografického výzkumu ve světě i u nás, právě vychází. Zastoupení České republiky prostřednictvím příspěvku Jany Wohlmuth Markupové lze chápat jako velký úspěch tuzemského biografického výzkumu. Publikace vychází v prestižním akademickém nakladatelství Brill.

Za Ústecko mohou být Ropákem současný ministr Toman či bývalý ministr Kremlík nebo lobbista a Ropák 2018 Skalický

23.6.2020 - [Děti Země]
Společným důvodem nominace je výstavba jezu u Děčína

Za Středočeský kraj může Ropáka získat hejtmanka

23.6.2020 - [Děti Země]
Důvodem je snaha urychlovat přípravu dálnice D3 přes Posázaví

Za kanalizaci Labe a za elektrárnu dvě nominace na Ropáka

23.6.2020 - [Děti Země]
Vítězem ankety za Pardubicko může být krajský úředník Vlasák nebo ministr Kremlík

Olomoucký kraj má dvě nominace na Ropáka

23.6.2020 - [Děti Země]
Cenu může získat úředník přerovského magistrátu nebo hejtman kraje

Na Ropáka jsou za Jihomoravský kraj navrženy dvě osoby

23.6.2020 - [Děti Země]
Důvodem je znečišťování ovzduší drtičem suti a zvýšení hladiny Vodního díla Nové Mlýny

Ochranáři píší ministru Brabcovi: Hrozí závažné poškození unikátní přírody Králického Sněžníku

22.6.2020 - KRÁLÍKY [Hnutí DUHA]
Před několika dny se v médiích objevila překvapivá informace týkající se obnovy rozhledny na polské straně vrcholu Králického Sněžníku. Projekt výstavby rozhledny získal významnou dotaci z rozpočtu českého ministerstva pro místní rozvoj. Polský investor plánuje do konce června 2020 začít s výstavbou.

Expertní organizace vyzývají ministra Tomana, aby zajistil zdravou krajinu díky výrazné proměně zemědělských dotací

22.6.2020 - PRAHA [Nadace Partnerství, Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická, Juniperia, Asociace místních potravinových iniciativ, Institut Cirkulární Ekonomiky, Ekodomov a Nadace Pro půdu]
Organizace dlouhodobě působící v oblasti péče o krajinu [1] dnes v otevřeném dopise [2] vyzvaly ministra zemědělství Miroslava Tomana, aby zajistil transparentní přípravu nových zemědělských dotací a zasadil se o ambiciózní reformu Společné zemědělské politiky na evropské i české úrovni. Upozorňují přitom, že klíč ke zdravé české krajině, která zadrží vodu a bude odolná proti suchu, leží právě v nastavení zemědělských dotací, které se projednávají po sedmi letech.

Správa CHKO Šumava povolila Lesům ČR kácení na většině území NPR Boubínský prales

22.6.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Správa CHKO Šumava minulý týden vydala rozhodnutí o povolení kácení z důvodu šíření kůrovce na většině území NPR Boubínský prales [1].

Najdeme nové trhy pro naše dříví?

22.6.2020 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Kůrovcová kalamita s sebou přináší vedle tíživých dlouhodobých ekologických problémů také katastrofální zhoršení ekonomické situace vlastníků lesů. Největší část svých příjmů totiž doposud získávali prodejem dříví. Toho je ale v současné době na trhu obrovský nadbytek, což vede k pádu prodejních cen až jeho neprodejnosti. Vlastníci proto hledají nová odbytiště a jedním z perspektivních trhů se jeví Čína.

Web "Chceme živé lesy" radí vlastníkům lesů s obnovou

21.6.2020 - JIhlava [Chceme živé lesy]
Webové stránky „Chceme živé lesy“ (www.chcemezivelesy.cz) určené drobným vlastníkům lesů, starostům a zastupitelům obcí na Českomoravské vysočině, kteří řeší v lesích problémy se suchem a přemnoženým kůrovcem, fungují a radí již tři čtvrtě roku

Starší tiskové zprávy naleznete ve Zpravodajství Econnectu.

Vyzkoušejte si službu PRESS SERVIS zdarma!